1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorych po udzieleniu błogosławieństwa na koniec Mszy św. osoby, które są w stanie łaski uświęcającej i pragną przyjąć sakrament namaszczenia chorych prosimy podejść do ołtarza. 

2. Młodzieży naszej parafii pod opieką ks. Piotra życzymy udanego i bezpiecznego wyjazdu na ferie.

3. We Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz.7.00: 8.00: 9.30: 17.00 i 18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

4. W Środę Popielcową kancelaria parafialna jest nieczynna.

5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 8.30: 17.30 dla dzieci, 19.15 dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej.

6. W Piątek o godz. 20.20 będzie można wysłuchać w Radio Emaus Drogi Krzyżowej przygotowanej przez młodzież naszej parafii.     

7. W sobotę 17 lutego obchodzimy 188 rocznicę powstania Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz.7.00: 8.00 i 18.30. dziękować będziemy za Założyciela Bogdana Jańskiego oraz współzałożycieli Ks. Hieronima Kajsiewicza CR i O. Piotra Semenenko CR oraz wierną służbę Zgromadzenia w Kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Informujemy, że w połowie marca termin będzie podany rozpoczniemy przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania w katedrze w dniu 19 maja tego roku. Równocześnie informujemy, że osoby, które żyją w tym momencie ze sobą bez związku sakramentalnego nie mogą przyjąć sakramentu bierzmowania. Chętni mogą się zgłaszać osobiście w kancelarii lub telefonicznie w dniach i godzinach urzędowania kancelarii.  

9. Świętując Jubileusz 100 – lecia parafii pragniemy dotrzeć do byłych ministrantów, którzy przed laty służyli przy ołtarzu, aby liturgiczna służba ołtarza mogła jak najliczniej zgromadzić się na uroczystości jubileuszu. Bardzo proszę o bezpośredni kontakt w tej sprawie z ks. Grzegorzem Wiśniewskim CR.   

10. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Gość Extra, Przewodnik katolicki, książeczka 40 dni z Bogiem na Wielki Post, Mały Przewodnik dla dzieci oraz Trwajcie w Miłości. Do nabycia jest książeczka z okazji 100 – lecia naszej parafii w cenie 20 zł, płyta Chóru Zmartwychwstanie.  Proszę ze sobą zabrać pamiątkową pocztówkę na 100 lecie parafii ze słowem księdza Proboszcza. Został przygotowany pamiątkowy medal Jubileuszu 100 – lecia parafii można zobaczyć, jak wygląda przy wyjściu z kościoła u brata Pawła, a kto będzie zainteresowany zakupem może się się zapisać. 

11. W gablocie znajdują się plakaty z informacją o formacji dla małżeństw jak i par w związkach niesakramentalnych w dniach 16-17.03.2024 r w Zaborówcu oraz Pokutnym Marszu Różańcowym za Ojczyznę który odbywa się w Poznaniu. 

12. We wtorek 13 lutego o godz.17.00. w sali portretowej odbędzie się spotkanie organizacyjne chętnych osób na pielgrzymkę w lipcu na Mazury. Kaszuby do Gietrzwaldu i Torunia. Zbiórka o godz.16.55. przed kancelarią parafialną.

13. Bóg Zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą oraz przekazywane na konto bankowe parafii;

14. Bóg Zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę dary żywnościowe dla biednych.

15. W minionym tygodniu zmarli parafianie: Witold Konke z ul. Łanowej oraz Marian Rajchelt z ul. Langiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

16. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu, dzieciom i młodzieży udanych ferii i na rozpoczynający się Wielki Post. Szczęść Boże! 

 

 

                                                                                                          Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                      

                                                                                                                       Proboszcz