Back to Top

III NIEDZIELA WIELKANOCY, 14 kwietnia 2024 r.   

1. Dzisiejszą Niedzielą kończymy czas Misji Parafialnych przygotowujących naszą wspólnotę do obchodów w przyszłą niedzielę 21 kwietnia uroczystego jubileuszu 100 lecia naszej parafii. Składam serdeczne Bóg Zapłać Ks. dr Damianowi Stachowiakowi CR za trud przygotowania i wygłoszenia Misji Świętych. Dziękuję również wszystkim, którzy uczestniczyli w tym szczególnym czasie odnowy duchowej.

2. W poniedziałek 15 kwietnia o godz.17.45 odbędzie się spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających od 22-27 lipca br.  na Warmię, Mazury i Kaszuby. Zbiórka o 17.40 przed kancelarią parafialną.

3. W sobotę 20 kwietnia 2024 r. z okazji jubileuszu parafii odbędzie się festyn parafialny plan podany jest na stronie parafii, plakatach oraz facebooku. Zapraszamy w sobotę na 10.00. do kościoła na dwa wykłady historyczne: o ks. Władysławie Zapale CR, pierwszym proboszczu oraz historii naszej parafii. Po Mszy św. o godz.18.30 około 19.30 serdecznie zapraszam w imieniu Chóru Zmartwychwstanie na specjalnie przygotowany program śpiewu i muzyki na okoliczność 100 lecia parafii. Również w sobotę o godz. 10.00 w TVP Poznań w programie "Z życia Kościoła" będzie wywiad na temat 100-lecia naszej parafii.

4. W niedzielę Msza święta jubileuszowa o godz.12.30., której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi bp. Wiesław Śpiewak CR. ordynariusz diecezji Hamilton na Bermudach. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do wspólnego licznego świętowania. 

5. Dziękując osobom, które zgłosiły chęć przygotowania słodkości na festyn, można jeszcze dołączyć do tego grona. Wypieki można przynosić do kancelarii parafialnej w piątek w godz. 16.00 – 17.30 lub w sobotę w godz.9.00 – 11.00.

6. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki z artykułem o naszej parafii, dla osób które zgłosiły chęć zakupu są jeszcze dodatkowe egzemplarze polecam, czytanka maryjna na miesiąc maj Trwajcie w miłości, publikację na 100 lecie parafii z historią i zdjęciami, jest również do nabycia książka Wpisani w Zmartwychwstanie wydana z okazji 85 lecia parafii w cenie 10 zł, płytę Chóru Zmartwychwstanie, do nabycia jest książka autorstwa Ks. Damiana polecam uwadze parafian.

7. W sobotę 20 kwietnia od godz.10.00 -18.00 odbędzie się różaniec wokół Poznania. szczegóły na plakacie.

8. W dzisiejszą niedzielę na falach Radia Emaus w audycji chrześcijański magazyn informacyjny Credo po godz.21.00. będzie wywiad na temat 100 lecia naszej parafii.

9. Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na zakończenie Misji Parafialnych i przekazywane na konto bankowe parafii. Kto chciałby złożyć ofiarę na zakup kwiatów na uroczystość może to uczynić do skarbon pod chórem.   

10. Na stoliku wyłożone są koperty na daninę diecezjalną. Koperty z ofiarami proszę składać do skarbon pod chórem lub przelewem na konto parafii z tytułem danina diecezjalna. Dziękuję za zrozumienie dla tego zobowiązania naszej parafii wobec Archidiecezji. Bóg Zapłać za złożone już ofiary.

11. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego.  Alleluja! 

 

 

 

                                                                           Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                                     Proboszcz