Back to Top

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO, 19 maja 2024 r. 

 

1. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.

2. Zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje oazowe w lipcu. Szczegóły na plakacie, u ks. Piotra lub na stronie www.oazacr.com.  

3. Zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniu młodzieży na polach lednickich 1 czerwca. Zgłoszenia u ks. Piotra. 

4. W czwartek 23 maja obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

6. Zapraszamy do udziału w   nabożeństwie majowym od poniedziałku do soboty o godz.18.00. w środę o godz. 20.00. Apel Maryjny przy grocie Matki Bożej w niedziele o godz.18.30. 

7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii siostry Zmartwychwstanki z Mocarzewa, które zwrócą się z prośbą o wsparcie dla budowy Domu Mocarzy dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. 

8. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Archidiecezjalny Marsz dla Życia o godz.13.00 Msza św. u OO. Dominikanów, następnie wyruszy z Placu Adama Mickiewicza marsz o godz.14.00. na plac przed Katedrą, gdzie o godz.15.30. rozpocznie się Festyn Rodzinny a o godz.18.30. odbędzie się koncert Arki Noego. 

9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra Historia Kościoła, Przewodnik Katolicki z dodatkiem 5 minut z Bogiem jest jeszcze do nabycia numer z artykułem z okazji 100 lecia parafii, czytanka maryjna na maj Trwajcie w miłości, publikację na 100 lecie parafii z historią i zdjęciami, jest również do nabycia książka Wpisani w Zmartwychwstanie wydana z okazji 85 lecia parafii w cenie 10 zł oraz płyta Chóru Zmartwychwstanie z okazji 100 lecia.

10. Na stoliku wyłożone są koperty na daninę diecezjalną. Koperty z ofiarami proszę składać do skarbon pod chórem lub przelewem na konto parafii z tytułem danina diecezjalna. Dziękuję za zrozumienie dla tego zobowiązania naszej parafii wobec Archidiecezji. Bóg Zapłać za złożone już ofiary.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą w kwocie 6012 zł, za dziś złożone ofiary oraz przekazywane ofiary na konto bankowe naszej parafii.

12. W minionym tygodniu zmarli parafianie: Lech Gerke z ul. Fabrycznej, Zdzisław Konieczka z ul. Czwartaków. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

13. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy Mocy Ducha Świętego.  

 

 

                                                                               Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                                          PROBOSZCZ