1. Otwarta jest księga z intencjami mszalnymi. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych w intencji żywych i zmarłych. 

2. W poniedziałek obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki patrona młodzieży. W tym dniu Imieniny obchodzi Ks. Abp Stanisław Gądecki, otoczmy modlitwą Ordynariusza naszej diecezji.

3. Również w poniedziałek o godz.19.00 w kaplicy od ul. Zmartwychwstańców odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I komunijnych. 

4. W poniedziałek 18.09. o godz.16.30. w Domu Sąsiedzkim ul. Bukowa 2A (wejście od ul. Kasztanowej) odbędzie kolejne spotkanie pt. Najważniejsze i najpiękniejsze nagrobki zabytkowej nekropolii przy ul. Samotnej. Jest to spotkanie w ramach programu Historia zaczyna się od nekropoli. Informacje o kolejnych spotkaniach są na plakatach w gablotach.

5. W czwartek obchodzimy Święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

6. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny.

7. W naszej parafii powstaje wspólnota Kręgu Rodzin-Oaza Domowego Kościoła. Małżeństwa, które chciałyby wstąpić do wspólnoty serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje po Mszy św. w zakrystii udzieli ks. Grzegorz.

8. W dniach 22-24 września w Krakowie odbędzie się Zmartwychwstańcze Spotkanie Młodzieży. Zapraszamy młodzież naszej parafii do udziału w tym spotkaniu. Informacji udziela ks. Piotr.

9. Bóg Zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą w ubiegłe niedziele za dziś złożone ofiary oraz za składane ofiary na konto bankowe parafii.

10. Dziś po Mszy św. Chórzyści Chóru Zmartwychwstanie zbierają ofiary do puszek na przygotowanie obchodów 100-lecia chóru. Bóg Zapłać za złożone ofiary.

11. Pan Organista Tomasz Walenciak obchodzi 15 lecie pracy organistowskiej w naszej parafii z tej okazji zapraszamy w niedzielę 24.09. na Msze św. o godz.12.30. oraz Koncert Organowo – Wokalny o godz. 13.30. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła oraz w gablocie na zewnątrz. 

12. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, Mały Przewodnik dla dzieci oraz Trwajcie w miłości, czasopismo dla młodzieży.

13. W tym tygodniu zmarli parafianie: Halina Jaśniaczyk z ul. Rolnej, Anna Rzysko z ul. Langiewicza, Maciej Szczepański z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

14. Parafianom i miłym gościom, dzieciom i młodzieży w nowym tygodniu pracy i nauki. Życzymy Szczęść Boże!!! 

 

 

                                                                  Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                             Proboszcz