Porządki na cmentarzu przy ul. Samotnej - prośba o wsparcie

 

Drodzy Parafianie!!!

 

Pragnę przypomnieć, że cmentarz na ul. Samotnej należy do naszej parafii. Jest to cmentarz, na którym nie ma od ponad 70 lat pochówku, a równocześnie jest bardzo zaniedbany. Możliwe, że i z waszych rodzin są tam pochowani krewni. Mam prośbę o pomoc w uporządkowaniu cmentarza, w tej sprawie podjąłem już działania. Zgłosił się do mnie p. Eugeniusz, który 6 lat temu sam przez dwa miesiące porządkował cmentarz i zrobił to bardzo dobrze, ale jak zdajemy sobie sprawę jedna osoba to za mało, dlatego potrzeba wielu rąk do pracy. Podjąłem również rozmowy z osobami, które mogłyby pomóc w jakikolwiek sposób w tej sprawie. Ustaliliśmy wstępnie, że prace rozpoczniemy od połowy maja. Myślę, że to się uda, a do tego czasu przygotuje logistycznie plan pracy porządkowej i będę informował o tym w kościele. Nie ukrywam, że związane będą z tym koszta. Jeżeli ktokolwiek chciałby wesprzeć to dzieło to można składać ofiary na ten cel do skarbony pod chórem z napisem "Ofiary na utrzymanie cmentarza na Samotnej" lub na konto naszej parafii.

 

Bóg Zapłać za zrozumienie i pomoc.

   

Z poważaniem

Ks. Maciej Sasiak CR

 

Proboszcz