Back to Top

Duszpasterze parafii

 

W parafii posługują księża i bracia
ze Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego

ZMARTWYCHWSTAŃCY

 

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz parafii i przełożony Domu Zakonnego 


 

Ks. Piotr Gastoł CR

Wikariusz, Katecheta w V Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu

Moderator Zmartwychwstańczej Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

 

Ur. 13 maja 1985 r. w Krakowie. W 2004 r. wstąpił do nowicjatu Zmartwychwstańców. Rok później rozpoczął formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. W 2007 roku wyjechał na studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W 2011 został wyświęcony na kapłana i podjął posługę duszpasterską w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu. W 2015 roku został skierowany do pracy w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Strzyży, a od 2020 r. posługuje w tutejszej parafii. 

 


 

Ks. Jacek Krzekotowski CR

Kapelan szpitala im. św. Jana Pawła II

 

Ojciec Jacek Krzekotowski, pochodzi z Poznania. Święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie 28 kwietnia 1984 roku. Zaraz po nich został posłany do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Kolejnymi parafiami, w których pracował była Kościerzyna, Złocieniec, Kraków, Warszawa. Ostatnie lata spędził w Krakowie posługując jako kapelan szpitala im. świętego Jana Pawła II (w tym szpitalu dwukrotnie hospitalizowana była św. Faustyna Kowalska). Aktualnie posługuje w szpitalu im. świętego Jana Pawła II, tyle że w Poznaniu. Szczególnie ceni sobie biblijne zdanie, że „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Lubi czytać książki i oglądać filmy, które traktują o rzeczach ostatecznych człowieka (śmierć i życie wieczne). 


 

Ks. Marek Strzyżyński CR

Kapelan szpitala im. Wiktora Degi w Poznaniu

 

Ojciec Marek Strzyżyński CR, urodził się w Poznaniu i tutaj spędził swoje dzieciństwo i młodość. Po maturze wstąpił do zgromadzenia zmartwychwstańców i 27 maja 1988 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako kapłan posługiwał w Krakowie, na Ukrainie, w Stryszawie, Warszawie, Radziwiłłowie Mazowieckim, w Mocarzewie a teraz został skierowany do pracy jako kapelan szpitala im. św. Jana Pawła II.

Jego ulubiony epizod biblijny zapisany został (a jakże) przez świętego Marka: „Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.  A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».  I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je” (Mk 13,13-16).

Hobby ojca Marka to turystyka i konie. 


 Ks. Grzegorz Wiśniewski CR

Duszpasterz


Ks. Marek Perzyński CR

 Duszpasterz 


 

Br. Paweł Obrębski CR

Zakrystianin

15 sierpnia 2022 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach złożył swoje Śluby Wieczyste i został skierowany do pracy w tutejszej parafii. Pełni obowiązki zakrystianina i florysty, a w wolnych chwilach także i kucharza.