Duszpasterze

 

Od początku powstania parafii pracują w niej księża ze Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego. 

 

Ks. Stanisław Pankiewicz C.R.

Proboszcz parafii i przełożony Domu Zakonnego

 

Ur. 08.11.1958 r. w Gorlicach. Pochodzi z parafii Św. Anny w Święcanach (obecnie diecezja rzeszowska). Po skończeniu szkoły podstawowej 1 rok uczył się w LO w Bieczu, a następnie od drugiej klasy dalsze nauki pobierał w Niższym Seminarium Duchownym XX. Zmartwychwstańców w Poznaniu. Studia filozoficzno-teologiczne w Krakowie u XX. Misjonarzy. Wyświęcony na kapłana w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie w 1985 r.

Jako motto w pracy kapłańskiej są słowa Św. Pawła – „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”. Interesuje się sportem, muzyką i grą na instrumencie (organach).

 

Szlak kapłańskiego posługiwania:

 

Poznań – Niższe Seminarium Duch. Księży CR – V-ce Rektor - 1985/86

Krokowa – Parafia Św. Katarzyny Al. – wikariusz - 1986-1989

Sulisławie – Parafia Narodzenia NMP – wikariusz - 1989-1992

Warszawa – Parafia Św. Kazimierza – wikariusz - 1992-1994

Sulisławie – Parafia j.w. – Przełożony Domu Zakonnego - 1994-1995

Ełk – Parafia Katedralna Św. Wojciecha – wikariusz - 1995-1997

Poznań – Parafia Imienia Maryi – wikariusz - 1997-1999

Krokowa – Parafia Św. Katarzyny Al. – Proboszcz - 1999-2008

Warszawa – Parafia Św. Kazimierza – Przełożony Domu Zak. - 2008-2014

Kościerzyna– Parafia Zmartwychwstania Pańskiego - 2014-2016

POZNAŃ – Parafia Zmartwychwstania P. – Proboszcz i Przełożony

Domu Zakonnego Księży Zmartwychwstańców – 2016-?

 

 

Ks. Jacek Krzekotowski C.R.

Kapelan szpitala im. św. Jana Pawła II

 

Ojciec Jacek Krzekotowski, pochodzi z Poznania. Święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie 28 kwietnia 1984 roku (w tym roku więc świętował 30 rocznicę swoich święceń). Zaraz po nich został posłany d sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Kolejnymi parafiami, w których pracował była Kościerzyna, Złocieniec, Kraków, Warszawa. Ostatnie lata spędził w Krakowie posługując jako kapelan szpitala im. świętego Jana Pawła II (w tym szpitalu dwukrotnie hospitalizowana była św. Faustyna Kowalska). Od 1 września posługuje w szpitalu im. świętego Jana Pawła II, tyle że w Poznaniu.

Szczególnie ceni sobie biblijne zdanie, że „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

Lubi czytać książki i oglądać filmy, które traktują o rzeczach ostatecznych człowieka (śmierć i życie wieczne).

 

 

Ks. Marek Strzyżyński C.R.

Kapelan szpitala im. Św. Jana Pawła II

 

Ojciec Marek Strzyżyński CR, urodził się w Poznaniu i tutaj spędził swoje dzieciństwo i młodość. Po maturze wstąpił do zgromadzenia zmartwychwstańców i 27 maja 1988 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako kapłan posługiwał w Krakowie, na Ukrainie, w Stryszawie, Warszawie, Radziwiłłowie Mazowieckim, w Mocarzewie a teraz został skierowany do pracy jako kapelan szpitala im. św. Jana Pawła Drugiego.

Jego ulubiony epizod biblijny zapisany został (a jakże) przez świętego Marka: „13Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.  14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.  15 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».  16 I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je”. (ewangelia wg świętego Marka 10: 13 – 16)

Hobby ojca Marka to turystyka i konie.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Ks. Krzysztof Szkubera C.R.

 

Ur. 9.04.1985r w Staszowie w. świętokrzyskie, dzieciństwo spędziłem w miejscowości Podlesie k. Pacanowa. Mam 4 braci. Starszy brat Daniel jest diakonem w Zgromadzeniu Zmartwychwstańców. Młodsi to Paweł, Mariusz i Darek. Po ukończeniu liceum w Połańcu wstąpiłem do nowicjatu Zmartwychwstańców w Radziwiłłowie Mazowieckim k. Skierniewic, później odbyłem studia filozoficzno-teologiczne w Krakowie na obecnym Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. W seminarium zacząłem sie interesować  życiem ziemskim Jezusa Chrystusa i dlatego napisałem pracę magisterską pt. "Samotność Jezusa Chrystusa na podstawie dzieła Bóg nasz Pan Jezus Chrystus Romano Guardiniego".

 

Po otrzymaniu święceń kapłańskich 21.05.2011 r. zostałem skierowany do Złocieńca w. zachodniopomorskie gdzie posługiwałem przez 5 lat. W tamtym czasie przeżyłem wielką fascynację wspólnotami charyzmatycznymi w Kościele, do których należy istniejąca przy Zgromadzeniu Zmartwychwstańców "Galilea". Będąc w Złocieńcu nawiązałem także współprace z ks. Radosławem Siwińskim, egzorcystą i dyrektorem Domu Miłosierdzia w Koszalinie oraz z ks. Rafałem Jarosiewiczem, dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie. Te doświadczenia również wywarły na mnie wielkie wrażenie, gdyż mogłem obserwować namacalne dowody dobroci i miłości Boga.

 

Bardzo lubię ewangelizację uliczną, uwielbiam słuchać historii nawróceń i działania Jezusa Chrystusa w osobistym życiu człowieka. Marzę o tym, żeby doskonalić się w przekazywaniu wiary nie tylko w języku polskim ale także angielskim. Od 2 lat dzięki inspiracji mojego młodszego brata Pawła posiadam prawo jazdy kat. A oraz motocykl sportowy. Bardzo lubię modlitwę uwielbienia.

 

Obecnie dziękuję Bogu i Zgromadzeniu Zmartwychwstańców za kolejną nową przygodę pod tytułem: Poznań - Wilda. Co się tu wydarzy - nie wiem, ale bardzo chciałbym wspólnie się modlić z parafianami i za parafian nie tylko podczas zaplanowanych nabożeństw, ale także przed Najświętszym Sakramentem wzrastając w wierze i ufności do żywego Jezusa Zmartwychwstałego. Już dziś zapraszam do modlitwy.

 

 

 Ks. dr Zbigniew Skóra C.R.

Wykładowca etyki i filozofii

Pochodzi z ziemi miechowskiej w Małopolsce. Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 roku. Od tej pory posługiwał na południu Polski, pracując jako katecheta, kapelan DPS, wicerektor i prefekt studiów WSD CR, dyrektor Bursy Akademickiej oraz Biblioteki Głównej, a także jako rekolekcjonista. Od kilku lat jest wykładowcą na jednej z prywatnych uczelni wyższych.

 

W ostatnim czasie stara się żyć fragmentem Księgi Mądrości Syracha: „Kto cieszy się ze zła, będzie potępiony, a kto nienawidzi wielomówstwa, uniknie nieszczęścia. Nigdy nie powtarzaj słów zasłyszanych, a nic na tym nie stracisz. Nie mów ich ani przyjacielowi, ani wrogowi, i jeśli to nie będzie grzechem dla ciebie, nie wyjawiaj! Gdyż wysłuchają, ale unikać cię będą, a w swoim czasie okażą ci nienawiść. Posłyszałeś słowo? Niech umrze z tobą! Nie obawiaj się – nie rozsadzi ciebie” (Syr 19, 5-10).

 

 

Ks. Tomasz Baniak C.R.

Wikariusz parafii


Urodzony w roku 1984, wyświęcony w 2010, ustanowiony wikariuszem w roku 2015.

 

Ks. Kazimierz Siwiec C.R.

Kapelan Szpitala im. Prof. Degi w Poznaniu


Urodzony w roku 1965, wyświęcony w 1992, ustanowiony
Kapelanem w 2016 roku.

 

 Ks. Lucjan Krawiec C.R.

Pomoc duszpasterska


Urodzony w 1926 r., wyświęcony w 1957 r.