1. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych od poniedziałku do soboty o godz.18.00. w środę o godz.20.00. Apel Maryjny przy grocie, w niedziele nabożeństwo o godz.18.30. 

2. Dzieci pierwszokomunijne przeżywają biały tydzień. Od poniedziałku do piątku uczestniczą wraz z rodzicami w nabożeństwie majowym o godz.18.00 i Mszy św. o godz.18.30 

3. Zapraszamy młodzież do wyjazdu na spotkanie Lednica 2023, które odbędzie się 3 czerwca. Informacje i zapisy w zakrystii u ks. Piotra.

4. W przyszłą niedziele Zesłania Ducha Świętego 28 maja podczas Mszy św. o godz.12.30. chór naszej parafii Zmartwychwstanie obchodzi 100 – lecie istnienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za ich istnienie i śpiew ubogacający liturgie w naszej parafii od 100 lat.  

5. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych w lipcu. Informacje u ks. Piotra i stronie www.oazacr.com.

6. Młodzież grającą i śpiewającą zapraszamy do zespołu Angelus. Prosimy o zgłoszenia u ks. Piotra 

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się koperty na Daninę Diecezjalną, które można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Bóg Zapłać za złożone w ubiegła niedziele ofiary na tacę gospodarczą na pokrycie kosztów remontu w kancelarii parafialnej w kwocie 6422 zł oraz składane ofiary na konto bankowe parafii.

9. Po Mszy św. chórzyści chóru Zmartwychwstanie zbierają do puszek ofiary na główne obchody 100 – lecia, które będą miały miejsce w listopadzie.

10. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” „Mały Przewodnik” dla dzieci oraz Trwajcie w miłości, czasopismo dla młodzieży. 

11. W minionym tygodniu zmarł parafianin: Andrzej Stefański z ul. Rolnej oraz Krzysztof Komorowski z ul. Kosińskiego Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12. Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Chrystusa Wstępującego do Nieba. Alleluja!!!

 

                                                                         Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                                   PROBOSZCZ