1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień modlitw o powołania kapłańskie w naszej modlitwie w tym tygodniu pamiętajmy o tych, których Chrystus powołuje do służby w Kościele.

2. Dzieci i młodzież naszej parafii wraz z ks. Piotrem przebywają od piątku w Kościerzynie na corocznym spotkaniu przedstawicieli naszych zmartwychwstańczych parafii z całej Polski zwanym Mini Emaus. Życzymy im sukcesów sportowych, dobrego wypoczynku i szczęśliwego powroty do Poznania.  

3. Od jutra 1 maja rozpoczynamy miesiąc modlitwy słowami Litanii Loretańskiej do Matki Bożej podczas nabożeństw majowych. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. w środy o godz.20.30. Apele Maryjne przy grocie Matki Bożej w niedzielę nabożeństwo o godz.18.30.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna w poniedziałek i środę nieczynna.

5. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy parafian na Msze św. według porządku niedzielnego, o godz. 20.30 Apel Jasnogórski w Kościele.

6. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz.18.30. w intencji powołań oraz nabożeństwo i adoracje Najświętszego Sakramentu. Bracia Zewnętrzni zaproszeni są na spotkanie formacyjne.

7. W I piątek miesiąca okazja do sakramentu pojednania i pokuty oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 19.00 w dolnym kościele zostanie odprawiona Msza święta dla młodzieży.

8. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, nabożeństwo różańcowe dla Żywego Różańca oraz spotkanie w sali portretowej członków Żywego Różańca.

9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się koperty na Daninę Diecezjalną, które można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary

10. Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary oraz składane na konto bankowe parafii.

11. W przyszłą niedziele zbierane będą dary żywnościowe dla biednych parafian 

12. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, 31 Dni z Maryją na maj. książeczkę papieża Benedykta XVI „Proroctwa Benedyka” oraz Trwajcie w miłości, czasopismo dla młodzieży. 

13. Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego na czas wypoczynku i pracy. Alleluja!!!

 

                                                                         Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                               PROBOSZCZ