1.    Ze smutkiem informujemy, że w poniedziałek 24.10. zmarł Ksiądz Zdzisław Błażejewski CR. W poniedziałek o godz. 11.30. w kościele zostanie odmówiony różaniec, a o godz. 12.00 Msza św., której przewodniczyć będzie Ks. Bp Wiesław Śpiewak, Ordynariusz Diecezji Hamilton na Bermudach, gdzie przez 17 lat do momentu przylotu do Polski posługiwał jako duszpasterz ks. Zdzisław. Pogrzeb odbędzie się o godz.14.30. na cmentarzu na Junikowie. Zapraszamy parafian do udziału w modlitwie za + ks. Zdzisława.  

2.    We wtorek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że w tym dniu każdy katolik zobowiązany jest do uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu porządek Mszy św. w naszym kościele jak w niedziele. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu przy ul. Samotnej zostanie odprawione o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy parafian i wszystkich, których bliscy spoczywają na cmentarzu do wspólnej modlitwy. Za nawiedzenie cmentarza, będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmując komunie św. i ofiarując modlitwę w intencji Ojca św. można uzyskać odpust zupełny za zmarłą osobę. Tak można uczynić każdego dnia od 1-8 listopada.  

3.    W środę 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny. Msze św. zbiorowe za zmarłych będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. W tym dniu rozpoczynamy o godz. 18.00 modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach. Od wtorku do soboty o godz. 18.00 w niedziele o 18.30.

4.    W dniu zadusznym kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5.    Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki do wypisania na wypominki. Bardzo prosimy o czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych. Wypominki można składać u br. Pawła w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej.

6.    Trwają prace porządkowe do Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Samotnej. Bóg Zapłać za składane ofiary na ten cel do skarbony przy wyjściu z kościoła lub konto bankowe parafii.

7.    W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek Msza św. o godz. 18.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych nabożeństwo oraz spotkanie formacyjne Braci Zewnętrznych, w piątek do NSPJ i zaproszenie do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty, w sobotę Msza św. o godz.8.00. oraz różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. 

8. W piątek o 19.00 w dolnym kościele odprawiona zostanie Msza święta pierwszopiątkowa dla młodzieży. 

8.    Razem z uczniami V Liceum Ogólnokształcącego pragniemy włączyć się w akcję „Światełko dla Ukrainy” organizowaną przez Fundację Redemptoris Missio. Do 27 listopada będziemy zbierać w naszym kościele świece dla mieszkańców zbombardowanych domów Izium, którzy pozbawieni prądu żyją w piwnicach. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zechcą włączyć się w zbiórkę. Bóg zapłać!

9.    Wspólnota Ewangelizacyjna Galilea zaprasza na kurs biblijny Emaus szczegóły na plakatach w gablotach i stronie internetowej wspólnoty www.wielkopolska.galilea.pl.

10.                   Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra Przewodnik Katolicki, kalendarzyk katolicki z informatorem kościołów i godzinami Mszy św. i Nabożeństw w Archidiecezji Poznańskiej na rok 2023 r.

11.                   W ubiegłym tygodniu zmarli parafianie: Dorota Galas z ul. 28 czerwca 1956 r oraz Teresa Książkiewicz z ul. Kosińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12.                   Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu pracy, a dzieciom i młodzieży udanego tygodnia nauki. Szczęść Boże!!!

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz