XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28 SIERPNIA 2022

                          

1.     W dzisiejszą niedzielę 28.08. 2022 r. podczas Mszy św. o godz.12.30.  Ojciec Prowincjał Krzysztof Swół CR dokona uroczystego wprowadzenia relikwii Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do udziału w tej uroczystości.

2.    Pragnę serdecznie podziękować darczyńcom p. Urszuli, naszej parafiance za złożenie ofiary na renowację relikwiarza św. Jana Pawła II na wykonanie relikwiarza dla relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także wraz z rodziną Stachowiaków, przyjaciółmi naszej parafii ufundowanie relikwiarium dla relikwii św. Jana Pawła II i bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękuję panom Hieronimowi i Andrzejowi, naszym Braciom Zewnętrznym za zawieszenie i podświetlenie relikwiarium.

3.    Od 1 września wraca do planu Msza św. o godz. 7.00.

4.    W czwartek 1 września Mszą św. o godz. 8.00. społeczność V L.O. im. Klaudyny Potockiej rozpocznie nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.    W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy w czwartek na Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz.18.30, nabożeństwo w intencji powołań. Braci Zewnętrznych zapraszamy na spotkanie formacyjne. W I piątek nabożeństwo do NSPJ oraz okazja do sakramentu pojednania i pokuty przed Mszą św. W I sobotę o godz.8.00. Msza święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz różaniec dla członków Żywego Różańca.

6.    Do skrzyni przy ołtarzu św. Józefa można składać wyprawkę szkolną dla dzieci z domu dziecka.

7.    Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę oraz składane ofiary na konto bankowe naszej parafii.

8.    Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki z dodatkiem książeczki 5 minut z Panem Bogiem. Polecamy Cykl Historia, Wielkopolska pod okupacją.

9.    W ubiegłym tygodniu zmarli parafianie: Barbara Maria Powicka z ul. Fabrycznej, Kazimierz Surmacki z ul. 28 czerwca 1956 r, Kazimiera Strugińska z ul. Hetmańskiej oraz Helena Klorek z ul. 28 czerwca 1956 r. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10.                    Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu pracy, a dzieciom i młodzieży błogosławionego roku szkolnego i katechetycznego. Szczęść Boże!!!

 

 

                                                                                                         Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                                  Proboszcz