XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 21 SIERPNIA 2022

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21  SIERPIEŃ 2022

1.     W piątek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej . Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.30. po Mszy św. wieczornej zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwo. W tym dniu nie obowiązuje post.

2.      W niedzielę 28.08. 2022 r. podczas Mszy św. o godz.12.30.  Ojciec Prowincjał Krzysztof Swół CR dokona uroczystego wprowadzenia relikwii Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do udziału w tej uroczystości.

3.     Jak już informowałem przed wakacjami do naszej wspólnoty parafialnej i domu zakonnego przybędzie ks. Grzegorz Wiśniewski CR od 29 sierpnia , jako wikariusz oraz br. Paweł Obrębski CR  , od 22 sierpnia , który obejmie funkcję zakrystianina. Pragnę serdecznie podziękować panu Jackowi dotychczasowemu kościelnemu za lata jego służby w naszym kościele. Życząc wielu łask Bożych na dalsze lata.

4.     Do skrzyni przy ołtarzu św. Józefa można składać wyprawkę szkolną dla dzieci z domu dziecka.

5.     Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę  , oraz składane ofiary na konto bankowe naszej parafii.

6.     Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki.

7.     W ubiegłym tygodniu zmarła parafianka : Łucja Bernat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

8.     Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu pracy i wakacyjnego wypoczynku. Szczęść Boże !!!

 

 Ks. Maciej Sasiak CR

 Proboszcz