XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 czerwca 2022

                     

1.    Zapraszamy parafian w Oktawie Bożego Ciała na tradycyjne nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną o godz.18.00. od poniedziałku do piątku Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę również godz.18.00. w niedzielę o godz. 18.30.

2.     Zapraszamy parafian, ministrantów, lektorów, dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki w procesjach w Oktawie Bożego Ciała i piątkowej Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3.    W piątek zapraszamy ministrantów, lektorów, scholę, oazę i zespół Angelus na Mszę świętą dziękczynną za cały rok formacji o 18.30, a po niej na spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży w ogrodzie parafialnym.

4.    Decyzją Ojca Prowincjała i Jego Rady opuszczają naszą wspólnotę parafialną i dom zakonny ks. Tomasz Koperek CR, który jako duszpasterz powołań naszej Polskiej Prowincji zostaje skierowany do Krakowa oraz Ks. Stanisław Zaryczny CR, który również zostaje skierowany do pracy duszpasterskie w Krakowie. Pożegnanie Ks. Tomasza i ks. Stanisława odbędzie się w niedzielę 3 lipca 2022 r podczas Mszy św. o godz.11.00.

5.    Jutro przypada 39 rocz. Pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszego miasta. Z tej okazji o godz.21.00. przy Krzyżu na Łęgach Dębińskich odbędzie się nabożeństwo wdzięczności. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

6.    W czwartek obchodzimy Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00. 8.00. 18.30. o godz.10.30. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego S.P. nr.5.

7.    W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Msze św. o godz.7.00, 8.00 oraz 18.30. o godz. 9.00. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego L.O. nr 5.

8.    Osoby, które chciałyby należeć do Żywego Różańca prosimy zgłaszać się w kancelarii parafialnej w dniach urzędowania.

9.    Przy parafii św. Jadwigi w Grodzisku Wlkp. Organizowana jest pielgrzymka: Wilno – Kowno – Ryga – Kodeń od 7 do 14 września. Bliższe informacje pod numerem tel. 667 305 406.

10.                  Polecamy prasę katolicką: specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone cudom eucharystycznym, Przewodnik Katolicki, „poświęcony Wypadkom Poznańskim 1956 r. oraz   biuletyn parafialny Resurrexit.

11.                  Bóg zapłać za złożone w minioną niedziele ofiary na tacę gospodarczą i konto bankowe parafii w kwocie 7564 zł i 28 gr. na pokrycie kosztów czyszczenia i polerowania posadzki w kościele.

12.                  W minionym tygodniu zmarła parafianka: Monika Zielonka z ul. Dąbrówki    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

13.                  Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów Bożych w nowym tygodniu pracy i nauki.  

 

                                                           

                                                                              Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                                     PROBOSZCZ