UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 12 czerwca 2022

                                     

1.    Zapraszamy parafian na tradycyjne nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 w niedzielę i święta o godz. 18.30.

2.    W dzisiejszą niedzielę na Placu Adama Mickiewicza odbędzie się o 14.30. odbędzie się festyn Rodzinny a o 15.45 Marsz dla Życia. Informacje na plakatach w gablotach.

3.    Również dniu dzisiejszym w Krakowie Jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodzi ks. Stanisław Landzwojczak CR. Ks. Proboszcz Maciej w imieniu naszej wspólnoty parafialnej uczestniczy w tej uroczystości. W naszej modlitwie pamiętajmy o Czcigodnym Jubilacie.

4.    W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

5.    Przyjmujemy zgłoszenia na rekolekcje oazowe w terminie 3-14 lipca, dzieci po 3 ,4 i 5 klasie Szkoły Podstawowej oraz w terminie 15-31 lipca dla młodzieży. Informacje u ks. Piotra i ks. Tomasza.

6.    W czwartek obchodzimy Uroczystości Bożego Ciała w tym dniu Msze święte według porządku niedzielnego. Popołudniu o godz.16.00. zostaną odprawione Nieszpory, po których wyruszymy z kościoła w procesji eucharystycznej ulicami: Pamiątkowa – Madalińskiego – Fabryczna – Chłapowskiego – Dąbrówki, gdzie na placu kościelnym przy czwartym ołtarzu zakończymy procesję. Bezpośrednio po procesji około godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele. Nie będzie Mszy świętej o 19.00 a intencja tej Mszy będzie odprawiona o godz.18.00. Bracia Zewnętrzni w tym dniu rano przygotują ołtarze, z poszczególnych wspólnot parafialnych prosimy o zabranie w czwartek dopołudnia z zakrystii kwiatów i wazonów do poszczególnych ołtarzy: I ołtarz na skrzyżowaniu ul. Pamiątkowa – Rolna – Żywy Różaniec, II ołtarz ul. Fabryczna – Wspólnota Caritas, III ołtarz ul. Chłapowskiego – Wspólnota Galilea, IV ołtarz na placu kościelnym – Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej. Prosimy na trasie procesji udekorować okna symbolami eucharystycznymi, a domy flagami.

7.    Już dziś zapraszamy parafian, ministrantów, lektorów, dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki do udziału w procesji w Boże Ciało oraz w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu piątek i sobotę po Mszach św. o godz.18.30. W niedzielę o godz. 18.30 w czasie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  

8.    Zakończone zostały prace czyszczenia i polerowania posadzki w kościele. Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę gospodarczą na pokrycie kosztów tych prac.

9.    Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny; Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - czasopismo dla młodzieży; biuletyn parafialny Resurrexit.

10.                  Do skarbony pod chórem można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy na Boże Ciało.

11.                  W minionym tygodniu zmarła parafianka: Eugenia Jankowska z ul. Hetmańskiej.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

12.                  Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów Bożych płynących z dzisiejszej Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.  

 

                                                           

                                                                              Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                                     PROBOSZCZ