UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 5 czerwca 2022

 

1.    Zapraszamy parafian na tradycyjne nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 w niedzielę i święta o godz. 18.30.

2.    Chórowi Parafialnemu Zmartwychwstanie z panią dyrygent Beatą na czele   składamy serdeczne życzenia z okazji 99 rocznicy powstania. Niech Chrystus Zmartwychwstały, patron naszego chóru oraz św. Cecylia. patronka śpiewu i muzyki kościelnej wypraszają potrzebne łaski, niech wzrastają w sile śpiewających chórzystek i chórzystów na chwałę Bożą i nadal radowali nasze serca i dusze pięknym śpiewem. 

3.    W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4.    W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych oraz adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. o godz.18.30 do godz.20.00.

5.    W przyszłą sobotę 11 czerwca w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie kl. Kamil Sekuła CR – przyjmie święcenia diakonatu, a dk. Kamil Brożyna CR – święcenia kapłańskie. Prosimy o pamięci i modlitwę w ich intencji.

6.    W przyszłą niedzielę 12 czerwca w Krakowie swój złoty Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa obchodzić będzie ks. Stanisław Landzwojczak CR, były proboszcz naszej parafii w latach 2000 – 2006. Pamiętajmy w modlitwie o Czcigodnym Jubilacie.

7.    Przyjmujemy zgłoszenia na rekolekcje oazowe w terminie 3-14 lipca, dzieci po 3 ,4 i 5 klasie Szkoły Podstawowej oraz w terminie 15-31 lipca dla młodzieży. Informacje u ks. Piotra i ks. Tomasza.

8.    Już dziś informujemy o Uroczystości Bożego Ciała w tym dniu Msze święte według porządku niedzielnego. Popołudniu o godz.16.00. zostaną odprawione Nieszpory, po których wyruszymy z kościoła w procesji eucharystycznej ulicami: Pamiątkowa – Madalińskiego – Fabryczna – Chłapowskiego – Dąbrówki, gdzie na placu kościelnym przy czwartym ołtarzu zakończymy procesję. Bezpośrednio po procesji około godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele. Nie będzie Mszy świętej o 19.00 a intencja tej Mszy będzie odprawiona o godz.18.00.

9.    Od jutra rozpoczynamy prace polerowania posadzki w naszym kościele. Jak wspominałem składane ofiary za tydzień na tacę gospodarczą przeznaczone będą na ten cel. Bóg Zapłać za złożone ofiary.

10.                  Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny; Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - czasopismo dla młodzieży; biuletyn parafialny Resurrexit.

11.                  Bóg Zapłać za złożone ofiary na tacę, ofiary przekazywane na konto bankowe parafii, do skarbony pod chórem można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy na Boże Ciało.

12.                  W minionym tygodniu zmarli parafianie: Krystyna Gajewa z ul. Hetmańskiej, Jerzy Dziurkiewicz z ul. Traugutta, Romana Lubka z ul. Fabrycznej, Jolanta Gaworzewska z ul. Traugutta, Andrzej Adamski z ul. Madalińskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

13.                  Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów Ducha Świętego z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.  

 

                                                           

                                                                              Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                                     PROBOSZCZ