V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 maja 2022

 

1.    Zapraszamy parafian na tradycyjne nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 w niedzielę i święta o godz. 18.30. W środy zapraszamy na Apel Maryjny przy grocie Matki Bożej o godz. 20.00. 

2.    Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci SP nr 25 i o godz. 13.00 dzieci SP nr 5 przystąpią do I Komunii Świętej.

3.    Biały tydzień dla dzieci komunijnych od poniedziałku do czwartku podczas Mszy św. o godz. 18.30.

4.    Dziś nie będzie zapowiadanej Mszy św. o godz. 15.00 w kaplicy. Wspólnota Ewangelizacyjna Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea zaprasza w niedzielę 29 maja na godz. 15.00. w naszym kościele ks. Krzysztof Czerwionka CR, pasterz wspólnoty odprawi Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

5.    Jutro święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

6.    Przyjmujemy zgłoszenia do wyjazdu na Lednicę w dniu 4 czerwca oraz na rekolekcje oazowe w terminie 3-14 lipca, dzieci po 3 ,4 i 5 klasie Szkoły Podstawowej oraz w terminie 15-31 lipca dla młodzieży. Informacje u ks. Piotra i ks. Tomasza.

7.    W gablocie przed kościołem znajduje się plakat z informacją o konsultacji społecznej jak zagospodarować skwer im. Bogdana Jańskiego. Polecamy uwadze parafian.   

8.    Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny; Przewodnik Katolicki; „Miłujcie się” - czasopismo dla młodzieży; biuletyn parafialny Resurrexit.

9.    Bóg Zapłać za złożone ofiary na tacę, ofiary przekazywane na konto bankowe parafii oraz do skarbony na daninę diecezjalną oraz pomoc dla Ukrainy.

10.                  W minionym tygodniu zmarli parafianie: Krystyna Kwintal z ul. 28 czerwca 1956 r.  oraz Maria Borowiecka z ul. Fabrycznej.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11.                  Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów Miłości i Pokoju Chrystusa Zmartwychwstałego i Miłosiernego. Alleluja!

                                                                                                                                            

                                                                              Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                     PROBOSZCZ