II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2 STYCZNIA 2022 r. 

 

1.    We wtorek rozpoczynamy wizyty duszpasterskie. W biuletynie parafialnym, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii jest zamieszczony plan kolędy w domu i Mszy świętych kolędowych w kościele. Przypominamy, iż kolęda w domu odbywa się na zaproszenie kapłana. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze dziś zgłosić swój udział.

2.    W czwartek, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego w tym dniu jako wierzący mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy na Msze święte według porządku niedzielnego. W tym dniu podczas Mszy św. o 12.30 zostanie poświęcony nowo wykonany krzyż na cmentarz parafialny na ul. Samotnej. U ministrantów będzie można nabyć poświęcone kadzidło i kredę. Ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie zimowiska dla dzieci i młodzieży. Msza św. w środę o 18.30 będzie już liturgią Uroczystości Objawienia Pańskiego.

3.    W tym tygodniu przeżywamy I piątek, i sobotę miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W piątek o godz. 19.00 w dolnej kaplicy zostanie odprawiona Msza święta dla młodzieży, na którą szczególnie zapraszamy młodzież bierzmowaną, oazę, studentów.

4.    Siostry Zmartwychwstanki składają serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary w niedzielę 19 grudnia w kwocie 5054 zł.

6.    W przyszłą niedzielę tacę gospodarczą będziemy zbierać na ogrzewanie kościoła.

7.    Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na tacę i konto bankowe parafii.

8.    Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik katolicki”, biuletyn parafialny „Resurrexit”, proszę zabrać ze stolika „Miłujcie się” - wydanie o Nawiedzeniu Obrazu M. B. Częstochowskiej oraz miesięcznik „Królowa Różańca Świętego”.

9.    Zmarli parafianie: Zofia Chudzicka z ul. Fabrycznej i Cecylia Schraube z ul. Rolnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10.                    Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego Roku Pańskiego 2022 r.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz