BOŻE NARODZENIE, 25.12. 20211.    Zbliża się czas tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. W tym czasie trwającej pandemii Poznańska Kuria Biskupia wyraziła zgodę na dwie możliwe formy tej wizyty: na indywidualne zaproszenie parafian i jak w tym roku, na spotkanie kolędowe w kościele podczas Mszy św. w kościele. Bardzo prosimy parafian, którzy pragną zaprosić indywidualnie kapłana, aby na kartkach, przygotowanych pod chórem na stoliku, wpisać potrzebne informacje i wrzucić je do przygotowanej skarbony. Również można zgłaszać chęć przyjęcia kolędy na stronie internetowej naszej parafii (informujemy, że kapłani udający się z wizytą duszpasterską przyjęli szczepionkę przeciw COVID). Zainteresowanych parafian poinformujemy w niedzielę 2 stycznia 2022 r. o terminach wizyt duszpasterskich oraz Mszy św. kolędowej w kościele.

2.    Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 oraz 19.00.

3.    W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Niedziela Świętej Rodziny. Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu List do wiernych kieruje Rektor KUL, a ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na KUL.

4.    Pragnę serdecznie podziękować słowami „Bóg Zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia: kapłanom za prowadzenie rorat dla dorosłych i dzieci, posługę w konfesjonale oraz Siostrom Zmartwychwstankom, za oprawę śpiewu podczas rorat dla dzieci, parafianom, którzy uczestniczyli w roratach. Wyrazy wdzięczności kieruję do Braci Zewnętrznych i panów za stawianie choinek w kościele i w domu zakonnym, dekoracji oraz przygotowanie szopy betlejemskiej, za posprzątanie kościoła p. Małgorzacie, za dekoracje p. Emilii, p. Elżbiecie za przybranie ołtarzy obrusami.

5.    Bóg Zapłać za oprawę dzisiejszej liturgii Mszy św. Pasterskich: Służbie Liturgicznej Ołtarza, p. kościelnemu Jackowi, Chórowi Zmartwychwstanie z p. dyrygent Beatą oraz p. organiście Tomaszowi. 

 

 

                                                                                                      Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                            PROBOSZCZ