XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 12.09.2021

 

 BEATYFIKACJA KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO I MATKI ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ

1.    W poniedziałek 13 września po Mszy św. o godz.18.30. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

2.    We wtorek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy parafian do udziału w tym dniu we Mszy św.

3.    W środę 15 września obchodzimy Wspomnienie MB. Bolesnej. W tym dniu o godz.19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży kl. VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4.     Młodzież oazową zapraszamy na spotkanie piątek o godz.19.00.

5.    W sobotę o godz. 10.00. zapraszamy na spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów.

6.    Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w naszej parafii odbędzie się w sobotę 18 września o godz.19.30. w kościele. Bardzo prosimy potraktować to spotkanie jako obowiązkowe.

7.    W przyszłą niedzielę 19 września w kancelarii parafialnej od godz. 7.30 – 14.00 będzie możliwość zaszczepienia przeciw COVID – 19. Będzie również możliwość zaszczepienia osób, które nie mogą przybyć osobiście, w domu zgłaszając te osoby w tym dniu w kancelarii parafialnej.

8.    Zapraszamy parafian do organizowanego w naszej parafii przez Wspólnotę Ewangelizacyjną GALILEA rekolekcji – kursu w dniach 17-19 września 2021 r. Informacje na plakatach w gablotach

9.    Dzieci, dyrekcja oraz wychowawcy Domu Dziecka w Kosewie serdecznie dziękują parafianom za przekazane wyprawki szkole. Podziękowanie jest w gablocie. 

10.                    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie Się”, książeczkę 5 minut z Bogiem – modlitwy na każdy dzień, miesięcznik formacji Maryjnej TOTA TUA wydania o Słudze Bożym Prymasie Tysiąclecia kard. Stefanie Wyszyńskim oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, których beatyfikacja ma miejsce w dniu dzisiejszym, okolicznościowe z okazji beatyfikacji pocztówki Kard. Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej.

11.                    Bóg Zapłać za złożone w ubiegłą niedziele ofiary na Afganistan w kwocie 880 zł 45gr.

12.                    Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

13.                    Przypominamy o zachowaniu w kościele zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

14.                    W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: Marek Górecki z ul. Dąbrówki, Zofia Dolata z ul. Rolnej, Barbara Leszczyńska - Baraniak z ul. Madalińskiego, Piotr Gorczyca z ul. Chłapowskiego, Elżbieta Tomkowiak z ul. Chłapowskiego, Roman Kleinszmidt z ul. Saperskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

 

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                                                         Proboszcz