XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 29.08.2021

 

 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 29.08.2021

 

1.     Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna  w środę i piątek w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-17.30.

 

2.     W środę 1 września przypada 82 rocz. wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych , którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. Dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy uczniów , katechetów i  nauczycieli na Msze świętą w ich intencji o godz. 9.00.

 

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

 

4.     W I czwartek miesiąca ks. Proboszcz zaprasza Braci Zewnętrznych na Msze św. o godz.18.30. a po Mszy na spotkanie w sali portretowej.

 

5.     Ks. Sławomir Więcek , werbista składa serdeczne Bóg Zapłać parafianom za złożone ofiary do puszek na misje w Botswanie w kwocie 4910 zł 41 gr.

 

6.     Zapraszamy parafian do organizowanego w naszej parafii przez Wspólnotę Ewangelizacyjną GALILEA rekolekcji – kursu w dniach 17-19 września 2021 r. szczegóły na plakatach w gablotach.

 

7.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” , „Przewodnik Katolicki” , „Miłujcie Się” , książeczkę 5 minut z Bogiem – modlitwy na każdy dzień oraz Nowenny za wstawiennictwem Bogdana Jańskiego , założyciela Zmartwychwstańców , kandydata na ołtarze.

 

8.      Dziękujemy  za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

 

9.     Przy ołtarzu św. Józefa można składać do skrzyni wyprawki szkolne dla dzieci z Domu Dziecka. Bóg zapłać za okazaną pomoc i życzliwość.

 

10.                       W ostatnim tygodniu zmarła parafianka : Małgorzata Dolata z ul. Chłapowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. 

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz