XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 01.08.2021

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 01.08.2021

 

1.     Kancelaria parafialna od 1 lipca do końca sierpnia jest czynna w środy i piątki w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-17.30.

 

2.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc sierpień w którym podejmujemy się abstynencji alkoholowej. Niech skierowany do nas List Pasterski , motywuje nas do abstynencji.

 

3.     Bóg Zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na akcję pomocy w zakupie samochodów na misjach z okazji poświęcenia samochodów.

 

4.     W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca . W piątek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. 

 

5.     Dobiegają końca prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. W lipcu p. Eugeniusz będzie tylko wykonywał drobne prace porządkowe przygotowujące do kontroli cmentarza, która będzie miała miejsce 11 sierpnia.

 

6.     Przypominamy, że otwarta jest księga z intencjami mszalnymi na drugie półrocze tego roku.

 

7.     Zachęcamy parafian do udziału w pielgrzymce-wycieczce śladami św. Jana Pawła II: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Beskidy oraz Bardejov i Levocza na Słowacji w terminie 11-19.09.2021 r. Program oraz tel. Kontaktowy znajduje się na informacjach w gablotach.

 

8.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz Nowenny za wstawiennictwem Bogdana Jańskiego , założyciela Zgromadzenia Zmartwychwstańców , kandydata na ołtarze.

 

9.     Bóg zapłać za złożone dziś ofiary  i składane na konto bankowe parafii.

 

10.                        Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

 

11.                       Przy ołtarzu św. Józefa można składać do skrzyni wyprawki szkolne dla dzieci z Domu Dziecka. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

 

12.                       W ostatnim tygodniu zmarli parafianie : Marian Michalak z ul. 28 Czerwca 1956 r., Paweł Bajaczyk z ul. 28 Czerwca 1956 r. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz