XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.07.2021

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.07.2021

 

1.     Ogłoszenia rozpoczynamy od smutnej wiadomości , że w dniu 16 lipca zmarł nagle przebywając w Samborze na Ukrainie ks. Ryszard Bazylak CR , kapelan szpitala  Wiktora Degi oraz duszpasterz naszej parafii. Polecamy naszej modlitwie ks. Ryszarda. W dniu dzisiejszym o godz.18.30. odmówiony zostanie różaniec. W tygodniu zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz.19.00. po Mszy św. wieczornej. Trudno jest w tej chwili podać datę pogrzebu , będziemy informować o pogrzebie w kościele oraz na stronie  internetowej naszej parafii.

 

2.     Kancelaria parafialna od 1 lipca do końca sierpnia jest czynna w środy i piątki w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-17.30.

 

3.     W czwartek 22 lipca obchodzimy święto św. Marii Magdaleny.

 

4.     W piątek obchodzimy święto św. Brygidy zakonnicy , patronki Europy.

 

5.     W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa , patrona kierowców i podróżujących już od sobotniej Mszy św. O 18.30. na placu kościelnym święcić będziemy samochody. Ofiary złożone podczas święcenia przeznaczone będą na zakup samochodów potrzebnych na misjach.

 

6.     Dobiegają końca prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. W lipcu p. Eugeniusz będzie tylko wykonywał drobne prace porządkowe przygotowujące do kontroli cmentarza, która będzie miała miejsce 11 sierpnia. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do obejrzenia filmiku ,wysłuchania wywiadu radiowego i zdjęć umieszczonych na Facebooku naszej parafii.

 

7.     Przypominamy, że otwarta jest księga z intencjami mszalnymi na drugie półrocze tego roku.

 

8.     Zachęcamy parafian do udziału w pielgrzymce-wycieczce śladami św. Jana Pawła II: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Beskidy oraz Bardejov i Levocza na Słowacji w terminie 11-19.09.2021 r. Program oraz tel. Kontaktowy znajduje się na informacjach w gablotach.

 

9.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz Nowenny za wstawiennictwem Bogdana Jańskiego , założyciela Zgromadzenia Zmartwychwstańców , kandydata na ołtarze.

 

10.                       Bóg zapłać za złożone ofiary w minioną niedzielę  na kolektę gospodarczą  i na konto bankowe parafii.

 

11.                        Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

 

12.                       Przy ołtarzu św. Józefa można składać do skrzyni wyprawki szkolne dla dzieci z Domu Dziecka. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

 

13.                       W ostatnim tygodniu zmarła parafianka Janina Rutkowska z ul. Langiewicza . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz