XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 27.06.2021 r.

1.    Przypominamy, że nie obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej.

2.    Zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa do środy o godz. 18.00. Dzisiaj nabożeństwo o 18.30.

3.    Od 1 lipca do końca sierpnia w tygodniu (od poniedziałku do soboty) Msze święte będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 7.00). W niedziele lipca i sierpnia Msze święte według dotychczasowego planu.

4.    Kancelaria parafialna od 1 lipca do końca sierpnia będzie czynna w środy i piątki w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-17.30.

5.    Dobiegają końca prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. Jest to już ostatni tydzień prac. W lipcu p. Eugeniusz będzie tylko wykonywał drobne prace porządkowe przygotowujące do kontroli cmentarza, która będzie miała miejsce 11 sierpnia. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć umieszczonych na Facebooku naszej parafii.

6.    We wtorek 29 czerwca przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.30. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Piotr Gastoł. Zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji o godz. 18.30. Zbierane podczas Mszy świętych ofiary będą przeznaczone na Stolicę Apostolską.

7.    Bóg zapłać za ofiary do puszek na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na letnie rekolekcje oazowe do Mszany Górnej w kwocie 1420 zł.

8.    Przypominamy, że otwarta jest księga z intencjami mszalnymi na drugie półrocze tego roku. Jest jeszcze wolna intencja na niedzielę 4.VII. na godz. 11.00.

9.    Zachęcamy parafian do udziału w pielgrzymce-wycieczce śladami św. Jana Pawła II: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Beskidy oraz Bardejov i Levocza na Słowacji w terminie 11-19.09.2021 r. Program oraz tel. Kontaktowy znajduje się na informacjach w gablotach.

10.                    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

11.                    Bóg zapłać za składane ofiary na kolektę i na konto bankowe parafii.

12.                    Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

13.                    Bardzo prosimy aby nie zostawiać w kruchcie kościoła czasopism, książek i innych materiałów.

14.                    W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Krystyna Maria Bartkowiak z ul. Prądzyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz