DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 6.06.2021

 

 

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 6.06.2021 r.

1.    Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00 połączonego z procesją Eucharystyczną. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo i procesję o godz. 18.30.

2.    Serdeczne Bóg zapłać panom za pomoc w ustawieniu ołtarzy na Boże Ciało, dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza, chórowi „Zmartwychwstanie”, paniom niosącym figurę Matki Bożej Fatimskiej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom komunijnym oraz panom niosącym baldachim podczas procesji i w oktawie Bożego Ciała.

3.    W najbliższy piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W niedzielę 13 czerwca o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji chóru Zmartwychwstanie z okazji 98 rocznicy powstania. Zapraszamy parafian do udziału.

4.    W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5.    Informuję parafian, że trwają prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00. W sobotę od 10.00 bardzo proszę, abyśmy mogli się spotkać na cmentarzu by pomóc w zagrabieniu tego, co zostało po skoszeniu trawy i krzewów. Prosimy, by zabrać ze sobą grabie. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć umieszczonych na Facebooku naszej parafii.

6.    Zapraszamy na spotkania młodzież przygotowującą się do bierzmowania: klasy VIII w środę o godz. 20.00. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców. Młodzież oazową oraz przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w piątek na godz. 19.30. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci na wakacyjne rekolekcje oazowe w lipcu. Szczegóły na plakacie oraz u ks. Piotra i ks. Tomasza.

7.    W najbliższą niedzielę będziemy gościć studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego. Będą uczestniczyć w liturgii podczas której podzielą się swoim doświadczeniem i zaangażowaniem w działalność misyjną kościoła. Po Mszach, za dobrowolną ofiarę będą rozprowadzać cegiełki misyjne, które wspierają ich projekty.

8.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9.    W przyszłą niedzielę będzie zbierana kolekta gospodarcza. Bóg zapłać za składane ofiary na konto bankowe parafii.

10.                    Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

11.                    W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Elżbieta Fenrich z ul. 28 czerwca 1956 i Jerzy Chlebowski z ul. Traugutta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz