UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

16.05.2021 r.

1.    Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 18.30. W środy miesiąca maja zapraszamy do wspólnej modlitwy apelowej przy grocie o godz. 20.30. Również w środy wieczorna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie odprawiana przed Mszą świętą, razem z Litanią do Matki Bożej.

2.    W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej. Bóg zapłać firmie San-Eko i panom za uporządkowanie otoczenia kościoła i domu zakonnego oraz młodzieży za posprzątanie naszej świątyni.

3.    Informuję parafian, że trwają prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć umieszczonych na Facebooku naszej parafii.

4.    Dzisiaj swoje 25-lecie kapłaństwa przeżywa ks. Proboszcz Maciej Sasiak CR. Na każdej Mszy świętej Jubilat udziela uroczystego błogosławieństwa i wręcza pamiątkowy jubileuszowy obrazek. Msza święta jubileuszowa Ks. Proboszcza zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 15.00.

5.    We wtorek swoje rocznice święceń kapłańskich obchodzą o. Lucjan Krawiec (64) i o. Ryszard Bazylak (36). Będziemy modlić się za kapłanów na Mszy świętej we wtorek o godz. 18.30. W piątek o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Piotra Gastoła z okazji 10 rocznicy święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych kapłanów.

6.    Ze względu na stopniowe luzowanie obostrzeń, powracamy do spotkań grup parafialnych. Zapraszamy na spotkania młodzież przygotowującą się do bierzmowania: klasy VIII w środę o godz. 20.00, a klasy VII w piątek o godz. 18.30 na Mszę świętą. Młodzież oazową zapraszamy w piątek na godz. 19.30. Wszystkie te spotkania odbędą się z zachowaniem zasad sanitarnych, a jeżeli będzie ładna pogoda to będą na świeżym powietrzu.

7.    Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpanii (m.in. Fatima i Santiago de Compostela) od 10 do 17 listopada, którą organizują Zmartwychwstańcy z Gdańska. Szczegóły w gablotce, na stoliku przy wyjściu z kościoła i u ks. Piotra.

8.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9.    Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę gospodarczą i wpłaty na konto bankowe parafii.

10.                    Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

11.                    W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Jan Prętki z ul. Chłapowskiego, Krystyna Pawlak z ul. Sportowej, Jan Bogusław Kamiński z ul. Kosińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz