VI NIEDZIELA WIELKANOCY 22 maja 2022

 

1.    Zapraszamy parafian na tradycyjne nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 w niedzielę i święta o godz. 18.30. W środy zapraszamy na Apel Maryjny przy grocie Matki Bożej o godz. 20.00.

2.    We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego wyjątkowo zostanie odprawione przed Mszą św. o godz. 7.45. Serdecznie zapraszamy.

3.     Wspólnota Ewangelizacyjna Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea zaprasza w niedzielę 29 maja na godz. 15.00. W naszym kościele ks. Krzysztof Czerwionka CR, pasterz wspólnoty, odprawi Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Plakat informacyjny jest w gablocie przed kościołem.

4.    Zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe w piątek o godzinie 19.00. Przyjmujemy zgłoszenia na rekolekcje oazowe w terminie 3-14 lipca, dzieci po 3 ,4 i 5 klasie Szkoły Podstawowej oraz w terminie 15-31 lipca dla młodzieży. Informacje u ks. Piotra i ks. Tomasza.

5.    Ministrantów i chłopców chcących zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o 10.00 w zakrystii.

6.    W gablocie przed kościołem znajduje się plakat z informacją o konsultacji społecznej jak zagospodarować skwer im. Bogdana Jańskiego. Polecamy uwadze parafian.   

7.    Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny; Przewodnik Katolicki; „Miłujcie się” - czasopismo dla młodzieży; biuletyn parafialny Resurrexit.

8.    Bóg Zapłać za złożone ofiary na tacę, ofiary przekazywane na konto bankowe parafii oraz do skarbony na daninę diecezjalną oraz pomoc dla Ukrainy.

9.    Serdeczne „Bóg Zapłać” rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożone ofiary z okazji I Komunii św. na zakupienie nowych ornatów kapłańskich.

10.                   Bóg Zapłać Panom i Weronice za koszenie trawy i prace porządkowe na placu kościelnym.

11.                  W minionym tygodniu zmarli parafianie: Halina Lurc z ul. Madalińskiego, Maria Gałężewska z ul. 28 czerwca 1956 r., Włodzimierz Mielcarek Mielcarek z ul. Rolnej, Krystyna Łasecka z ul. Hetmańskiej oraz Michał Kowalski z ul. Filareckiej.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12.                  Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów Miłości i Pokoju Chrystusa Zmartwychwstałego i Miłosiernego. Alleluja!

                                                                                                                                            

                                                                              Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                                     PROBOSZCZ