NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 24 KWIETNIA 2022     

                               

1.     Przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy parafian na godz.15.00. do wspólnej modlitwy słowami koronki do Bożego Miłosierdzia i zawierzenia Bożemu Miłosierdziu.

2.    W poniedziałek obchodzimy Święto św. Marka ewangelisty. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi ks. Marek Strzyżyński CR, kapelan szpitala Degi i duszpasterz naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18.30. w intencji solenizanta.

3.    We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy św.

4.    W środę nasza parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi Ksiądz Biskup Szymon Stułkowski. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00. Na godz.16.45. Zapraszamy po jednym przedstawicielu wspólnot parafialnych: Lektorzy, Ministranci, Seniorzy Ministranci, Oazy, Schola Załoga Pana Boga, Wspólnoty Wstawienniczej, Wspólnoty Galilea, Wspólnoty Burego Misia, Żywego Różańca, Zespołu Angelus, Chóru Zmartwychwstanie, Braci Zewnętrznych, Rady Ekonomicznej na spotkanie z Księdzem Biskupem w salce katechetycznej. Mszą św. o godz.18.30. z udzieleniem młodzieży kl. VIII Sakramentu Bierzmowania zakończy się wizytacja parafii.

5.    Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny; Przewodnik Katolicki; „Miłujcie się” biuletyn parafialny Resurrexit, modlitewnik na miesiąc maj 31 dni z Maryją.

6.    Bóg Zapłać za złożone ofiary przed świętami na tacę gospodarczą oraz na konto bankowe parafii, które w całości pokryły koszta polerowania posadzki w prezbiterium. W czerwcu będziemy polerować posadzkę na kościele. Do skarbony można składać ofiary na daninę diecezjalną.

7.    W minionym tygodniu zmarli parafianie: Piotr Basta z ul. Rolnej, Wojciech Piotrowicz z ul. Rolnej i Zuzanna Prażyńska z ul. Chłapowskiego Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

8.    Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów Miłości i Pokoju Chrystusa Zmartwychwstałego i Miłosiernego. Alleluja!

                                                                                                         

                                                                                    

                                                                             Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                                       PROBOSZCZ