V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 03 KWIECIEŃ 2022

 

V NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

03 KWIECIEŃ 2022

 

1.W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiana jest Droga Krzyżowa :  dla dorosłych  o godz. 8.30 , dla dorosłych i dzieci  o godz.17.45 , dla młodzieży bierzmowanej  kl. VII i VIII oraz starszej o godz. 19.15 w kościele.

 

2.    W każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz.18.00. zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym.

 

3.   Osoby , które chciałyby włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy  mogą kontaktować się w tej sprawie z Caritas Archidiecezji przy Rynku Wildeckim. Po rozmowach z Caritas ustalono , że świetlica dla dzieci z Ukrainy będzie w byłym budynku Domu Dziecka nr.2 przy ul. Pamiątkowej.  Przed ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiona jest skrzynia do której można w ramach pomocy Ukrainie składać naładowane powerbanki i latarki.

 

4.    We wtorek 5.04. o godz.19.15 odbędzie się spotkanie młodzieży kl. VII przygotowującej się do bierzmowania.

 

5.    Otwarta jest już księga intencji Mszy św. od VII –XII 2022 r.

 

6.    W dzisiejszą  niedzielę będzie możliwość zakupienia książki „ Ostateczna bitwa o rodzinę „  książka nawiązuje do Objawień Matki Bożej Fatimskiej jest pomocą w ratowaniu i uzdrowieniu naszych rodzin , autorzy książki to ks. Piotr Glas oraz doradca rodzinny naszej archidiecezji dr Jacek Pulikowski.

 

7.    W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej , pamiętajmy o przyniesieniu ze sobą palemek. Przed Mszą św. o godz.11.00 procesja z palmami wyruszy z placu przy kościele. W Niedzielę Palmową Schola Załoga Pana Boga przed Mszą świętą będzie sprzedawać palemki , a osoby z niepełnosprawnością z Warsztatów Terapii Zajęciowej POMOST przy ul. Pamiątkowej organizują kiermasz wykonanych przez siebie prac na Mszach św. o godz. 9.30 : 11.00 i 12.30 , dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na zakup potrzebnych urządzeń , wycieczki do miejsc do których by sami nie dotarli ,a połowę zebranych pieniędzy na pomoc uchodźcom.

 

8.    Polecamy prasę katolicką :  Gość Niedzielny , specjalny numer Gościa Niedzielnego  poświęcony św. O. Pio . Przewodnik Katolicki   oraz książeczkę z modlitwami na Wielki Post : „ 40 Dni z Bogiem ” oraz „31 Dni z Maryją” rozważania na miesiąc maj. 

 

9.    Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty na daninę diecezjalną na 2022r. Ofiarę składamy do skarbony z napisem danina diecezjalna.

 

10. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do grobu Pańskiego .

 

11. Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę  oraz za składane ofiary na  konto bankowe parafii. W przyszłą niedziele taca gospodarcza przeznaczona będzie na pokrycie kosztów polerowania marmurowej posadzki w prezbiterium. Już dziś dziękuję za ofiarność na ten cel.

 

12. Serdeczne Bóg Zapłać  paniom  za pomoc w sprzątaniu kościoła.

 

13. W minionym tygodniu zmarli parafianie Aneta Dymarska z ul. Hetmańskiej , Małgorzata Powaga z ul. Traugutta oraz Zdzisław Witkowski z ul. Langiewicza  . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

14. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na drogach  Wielkiego Postu.

 

Ks. Maciej Sasiak CR

 

PROBOSZCZ