III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 20 MARCA 2022

1.     W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiana jest Droga Krzyżowa: dla dorosłych o godz. 8.30, dla dorosłych i dzieci o godz.17.45, dla młodzieży bierzmowanej kl. VII i VIII oraz starszej o godz. 19.15 w kościele.

2.    W każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz.18.00. zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym.

3.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą głoszone przez O. Łukasza Wąsikiewicza CR od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 7.00. 8.00. oraz 18.30. W środę na zakończenie rekolekcji będą nauki na Mszach św. o godz. 8.00. 9.30 i 18.30. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w rekolekcjach.

4.    Dziś o godz.15.00. Wspólnota Ewangelizacyjna Galilea zaprasza na Mszę świętą.

5.    O. Tomasz Koperek CR wraz z młodzieżą naszej parafii zaprasza na spektakl pt.: „Świętowanie” w reżyserii Marcina Kobierskiego jest to sztuka obnażająca kłamstwo, które dziś przekazują rządzący Rosją. Spektakl wystawiony będzie dziś, 20 marca, o godz. 20.00. w dolnej kaplicy od ul. Zmartwychwstańców. Wejściówki na spektakl młodzież rozprowadza przy wyjściu z kościoła są one rozprowadzane tylko w celu logistycznym (zapewnienia miejsc siedzących) serdecznie zapraszamy. Zebrane ofiary po spektaklu przeznaczone będą na pomoc Ukrainie.

6.    Osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy mogą kontaktować się w tej sprawie z Caritas Archidiecezji przy Rynku Wildeckim. Po rozmowach z Caritas ustalono, że świetlica dla dzieci z Ukrainy będzie w byłym budynku Domu Dziecka nr.2 przy ul. Pamiątkowej.  Przed ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiona jest skrzynia, do której można w ramach pomocy Ukrainie składać naładowane powerbanki i latarki.

7.    We wtorek o godz.19.00. w kaplicy odbędzie się spotkanie młodzieży kl. 7 przygotowującej się do bierzmowania.  

8.    W piątek 25 marca Obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest to Dzień Świętości Życia, kiedy można dokonać duchowej adopcji poczętego życia. Zapraszamy parafian na Msze św. o godz.7.00. 8.00 oraz 18.30. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post. W tym dniu Ksiądz Abp Stanisław Gądecki obchodzi 30 rocznicę święceń biskupich. Tradycyjnie w uroczystość Zwiastowania zbierane są ofiary na Fundusz Obrony Życia.

9.    W przyszłą sobotę na godz. 10.00. zapraszamy chętnych do pomocy w porządkach wokół kościoła.

10.                  Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. O. Pio, Przewodnik Katolicki, biuletyn parafialny RESURREXIT oraz książeczkę z modlitwami na Wielki Post: „40 Dni z Bogiem” w cenie 5 zł.

11.                  Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty na daninę diecezjalną na 2022 r. Ofiarę składamy do skarbony z napisem danina diecezjalna.

12.                  Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę oraz za składane ofiary na konto bankowe parafii.

13.                  Prosimy o zachowanie w kościele zasad sanitarnych: noszenia maseczki i dezynfekcji rąk.

14.                  W minionym tygodniu zmarli parafianie: Wiesław Lewandowicz z ul. Hetmańskiej, Krystyna Banaszyńska z ul. Fabrycznej, Wojciech Skibiński z ul. Chłapowskiego, Jan Kosobudzki z ul. Hetmańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

15.                  Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na drogach Wielkiego Postu.

                                                                                                          Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                                                    PROBOSZCZ