II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 13 MARCA 2022

                                                                                     

1.     W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiana jest Droga Krzyżowa: dla dorosłych o godz. 8.30, dla dorosłych i dzieci o godz. 17.45, dla młodzieży bierzmowanej kl. VII i VIII oraz starszej o godz. 19.15 w kościele.

2.    W każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 18.00. zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym.

3.    O. Tomasz Koperek CR wraz młodzieżą naszej parafii zaprasza na spektakl pt.: „Świętowanie” w reżyserii Marcina Kobierskiego jest to sztuka obnażająca kłamstwo, które dziś przekazują rządzący Rosją. Spektakl wystawiony będzie dziś 13 i za tydzień 20 marca o godz. 20.00 w dolnej kaplicy od ul. Zmartwychwstańców. Wejściówki na spektakl młodzież rozprowadza przy wyjściu z kościoła są one rozprowadzane tylko w celu logistycznym (zapewnienia miejsc siedzących) serdecznie zapraszamy. Zebrane ofiary po spektaklu przeznaczone będą na pomoc Ukrainie.

4.    Osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz tworzenie świetlicy dla dzieci mogą kontaktować się w tej sprawie z ks. Tomaszem Koperkiem CR pod tel. 723 269 890. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub w zakrystii po Mszy św.

5.    W sobotę 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00.

6.    Również w przyszłą sobotę wieczorną Mszą św. o godz.18.30. rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne które prowadzić będzie Ks. Łukasz Wąsikiewicz CR. Nauki rekolekcyjne będą podczas Mszy św. w niedzielę oraz od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 7.00; 8.00 oraz 18.30. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach.   

7.    Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny. Przewodnik Katolicki, biuletyn parafialny RESURREXIT oraz książeczkę z modlitwami na Wielki Post: „40 Dni z Bogiem” w cenie 5 zł.

8.    Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty na daninę diecezjalną na 2022 r. Ofiarę składamy do skarbony z napisem danina diecezjalna. Bóg Zapłać.

9.    Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę oraz za składane ofiary na konto bankowe parafii.

10.                  Prosimy o zachowanie w kościele zasad sanitarnych: noszenia maseczki i dezynfekcji rąk.

11.                  W minionym tygodniu zmarli parafianie: Zbyszko Burmistrz z ul. Kosińskiego oraz Eugenia Grzeszczyk z ul. Hetmańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12.                  Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na drodze Wielkiego Postu.

 

 

 

                                                                                                         Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                                  Proboszcz