VIII NIEDZIELA ZWYKŁA , 27 LUTEGO 2022      

                                                                                    

1.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas naszej modlitwy o szczęście i trzeźwość w polskich rodzinach by w tym duchu wychowywać dzieci i młodzież.

2.    W środę 2 marca przeżywamy Środę Popielcową. Rozpoczynamy czas 40 dni Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. z posypaniem popiołu na nasze głowy zostaną odprawione o godz.7.00: 8.00: 9.30: 17.00 i 18.30.  W tym dniu obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych. W związku z Apelem Episkopatu Polski do puszek zbierane będą ofiary na pomoc dla Ukrainy.

3.    W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4.     W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiana będzie Droga Krzyżowa: dla dorosłych o godz. 8.30, dla dorosłych i dzieci o godz. 17.45, dla młodzieży bierzmowanej kl. VII i VIII oraz starszej o godz. 19.15 w kościele.

5.    W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do modlitwy w intencji powołań w czwartek o godz.18.30 i adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek do sakramentu pojednania i pokuty, a na godz.19.30. na mszę św. w kościele zapraszamy młodzież bierzmowaną kl. VII i VIII oraz starszą, a następnie Drogę Krzyżową. W sobotę msza św. o godz. 8.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

6.    W każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz.18.00. zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym.

7.    O. Tomasz Koperek CR wraz młodzieżą naszej parafii zaprasza na spektakl pt.: „Świętowanie” w reżyserii Marcina Kobierskiego w dniach 13 i 20 marca o godz. 20.00. w dolnej kaplicy od ul. Zmartwychwstańców. Wejściówki na spektakl będzie rozprowadzać młodzież w przyszłą niedzielę. Spektakl polecamy szczególnie osobom, które nie miały możliwości uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych.

8.    Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny. Przewodnik Katolicki, biuletyn parafialny RESURREXIT oraz książeczkę z modlitwami na Wielki Post: „40 Dni z Bogiem” w cenie 5 zł.

9.    Po mszy św. nasze parafialne Caritas zbiera dziś ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy.

10.                  Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę oraz za składane ofiary na konto bankowe parafii.

11.                  Prosimy o zachowanie w kościele zasad sanitarnych: noszenia maseczki i dezynfekcji rąk.

12.                  W minionym tygodniu zmarli parafianie: Krystyna Wiencław z ul. Rolnej, Andrzej Potocki z ul. Wybickiego, Elżbieta Simachowicz z ul. Fabrycznej, Elżbieta Rakowicz z ul. 28 czerwca 1956 r. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

13.                  Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu rozpoczynającym Wielki Post.

 

 

 

                                                                                                         Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                                  Proboszcz