V NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO, 6 LUTEGO 2022

 

1.    W piątek 11 lutego obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przeżywamy w kościele Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 10.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. O godz. 18.30 będziemy modlić się o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Pawła Smolikowskiego.

2.    Jak słyszeliśmy we wcześniejszych ogłoszeniach, w naszej Archidiecezji przygotowujemy się do Synodu. Z tej racji została również powołana w naszej parafii grupa synodalna świeckich, którzy będą uczestniczyć w dyskusji na tematy związane z życiem Kościoła jako wspólnoty wierzących na poziomie naszej parafii i archidiecezji.

3.    W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.

4.    Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, miesięcznik formacji Maryjnej „TOTA TUA” oraz książeczkę z liturgią Słowa Bożego: „5 minut z Bogiem”.

5.    Serdeczne Bóg Zapłać panom za posprzątanie dekoracji bożonarodzeniowych w kościele.

6.    Bóg Zapłać za złożone ofiary do puszek na klasztory klauzurowe w kwocie 841 zł. 65 gr. oraz za składane ofiary na tacę oraz konto bankowe parafii.

7.    W przyszłą niedzielę zbierana będzie taca gospodarcza.

8.    Prosimy o zachowanie w kościele zasad sanitarnych: noszenia maseczki i dezynfekcji rąk.

9.    Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.

 

 

 Ks. Maciej Sasiak CR

 Proboszcz