III Niedziela Zwykła

 

                                                 

1.    Dziś w kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do przeczytania fragmentu Pisma Świętego.

2.    Od środy w naszej Parafii i Domu Zakonnym będzie posługiwał ks. Stanisław Zaryczny CR , który po 23 latach pracy duszpasterskiej w Kanadzie wrócił do Polski. Życzymy mu wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej.

3.    W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy : w poniedziałek św. Franciszka Salezego we wtorek Nawrócenie św. Pawła w środę św. Tymoteusza i Tytusa w piątek św. Tomasza z Akwinu.

4.    W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek  na klasztory klauzurowe.

5.    W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii zespół GALICIA FOLK BAND z Lwowa. Zespół będzie grał i śpiewał podczas Mszy świętych , a o godz.16.00. zaprasza na koncert. Szczegóły na plakatach w gablotach.

6.    Fundacja Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO składa serdeczne podziękowanie naszej parafii za udział w akcji zbiórki szczotek do zębów oraz pasty , a także przekazanych okularów. Szczególnie dziękuje za  Dziękuje za 3 narzędzia dentystyczno chirurgiczne . Podziękowania są w gablotach.

7.    Polecamy prasę katolicką : „ Gość Niedzielny „ „ Przewodnik Katolicki „ biuletyn parafialny Resurrexit.

8.    Zmarli parafianie : Teresa Piotrowska z ul. Fabrycznej , Krzysztof Mądry z ul. 28 czerwca 1956 r , Zofia Wodzinowska z ul. Wybickiego , Stanisława Drętkiewicz z ul. Zmartwychwstańców oraz Jadwiga Grduszak z ul. Fabrycznej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9.    Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu pracy oraz trwających  ferii.  

 

 

                                                                                                         Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                                  Proboszcz