IV NIEDZIELA ADWENTU, 19.12. 2021

1.    Gościmy w naszej parafii Siostry Zmartwychwstanki z klasztoru przy ul. Głogowskiej. Siostra Przełożona Maria Renata powie nam o życiu sióstr i zwróci się z prośbą o wsparcie ofiarami do puszek.

2.    W dzisiejszą niedzielę o godz.15.00. Mszę św. w naszym kościele ma Wspólnota Burego Misia.

3.    Również dziś o godz.18.30. zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłego O. Lucjana Krawca CR.

4.    Jutro 20 grudnia o godz. 11.30. zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłego O. Lucjana, następnie o 12.00. zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, której przewodniczyć będzie ks. Bp. Szymon Stułkowski, po Mszy nastąpi przejazd na cmentarz parafialny do Smochowic, gdzie o godz.14.00. będzie uroczystość pogrzebowa. Chętnych, którzy chcą udać się na cmentarz proszę wpisać się na listę pod chórem na stoliku abyśmy mogli wiedzieć jaki zamówić autokar.

5.    Na jutro o godz.18.00.  prosimy chętnych parafian do pomocy w stawianiu w kościele i domu zakonnym choinek. Zbieramy się od strony kancelarii parafialnej.

6.    Zbliża się czas tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą w tym czasie trwającej pandemii Poznańska Kuria Biskupia wyraziła zgodę na dwie możliwe formy tej wizyty: na indywidualne zaproszenie parafian i jak w tym roku na spotkanie kolędowe w kościele podczas Mszy św. w kościele. Bardzo prosimy parafian, którzy pragną zaprosić indywidualnie kapłana, aby na przygotowanych kartkach pod chórem na stoliku wpisać potrzebne informacje i wrzucić je do przygotowanej skarbony. Zainteresowanych parafian poinformujemy w niedzielę 2 stycznia 2022r o terminach wizyt duszpasterskich.

7.    W ubiegłą niedzielę 12 grudnia i poniedziałek 13 grudnia przeżywaliśmy Nawiedzenie Obrazu M.B. Częstochowskiej. Pragnę serdecznie podziękować: kapłanom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi Zmartwychwstanie z p. dyrygent Beatą i panu organiście Tomaszowi, p. Kościelnemu, p. Elżbiecie, paniom Grażynie, Marzenie i Zofii, Braciom Zewnętrznym, Wspólnocie Ewangelizacyjnej Galilea, Wspólnotom parafialnym i Wam Drodzy parafianie za przygotowanie i tak liczny udział w adoracji i modlitwie w dniach Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej.

8.    Roraty w tym tygodniu dla dorosłych do piątku o godz. 6.00. dla dzieci o godz.17.00. do środy. Serdecznie zapraszamy.

9.    W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Wigilii Bożego Narodzenia okazja do sakramentu pojednania i pokuty w naszym kościele w godz. 6.00-9.00 oraz popołudniu 17.00-20.00. W dzień Wigilii od godz.6.00 – 10.00.

10.                    W piątek, w dniu Wigilii kancelaria parafialna będzie nieczynna.

11.                    W piątek Wigilii Bożego Narodzenia Msze św. o godz.6.00 i 8.00. Tradycyjna Msza Święta zwana „Pasterką” w naszym kościele zostanie odprawiona o godz. 22.00 i 24.00. W Boże Narodzenie i II Dzień Świąt porządek Mszy św. jak w niedzielę.

12.                    Do nabycia w kościele i kancelarii parafialnej są opłatki wigilijne.

13.                    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się „wydanie specjalne, poświęcone Nawiedzeniu Obrazu M.B. Częstochowskiej oraz Przewodnik Katolicki”.  

14.                    Pod chórem do skrzyni można składać do końca roku 2021 szczoteczki i pastę do zębów w ramach akcji pomocy Afryce. Bóg zapłać.

15.                    Przypominamy o zachowaniu w kościele dla naszego wspólnego bezpieczeństwa zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

16.                    W tym tygodniu zmarli parafianie: Zbigniew Norek z ul. Filareckiej, Stefania Tylkowska z ul. Traugutta oraz Urszula Janik z ul. Umińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

17.                    Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas duchowego przygotowania do Świąt Bożego narodzenia,

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                        PROBOSZCZ