III NIEDZIELA ADWENTU, 12.12.2021

                               III NIEDZIELA ADWENTU, 12.12.2021    

                   NAWIEDZENIE OBRAZU M.B. CZĘSTOCHOWSKIEJ                                     

1.     Ze smutkiem informujemy parafian, że w wieku 95 lat, 64 roku kapłaństwa i w 70 roku życia zakonnego zmarł O. Lucjan Krawiec CR.  O terminie uroczystości pogrzebowej będziemy informować.

2.    W dzisiejszą niedzielę 12 grudnia i poniedziałek 13 grudnia będziemy przeżywać w naszej parafii Nawiedzenie Kopii Cudownego Obraz M.B. Częstochowskiej. Dziś o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo oczekiwania i wyruszymy w procesji do ul. 28 Czerwca 1956 r., aby o 17.30 powitać obraz i procesyjnie wprowadzić do kościoła, gdzie zostanie odprawiona o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Zdzisława Fortuniaka.    Plan Nawiedzenia jest na plakatach w kościele i gablotach, wyłożony na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej parafii. Niech Maryja czuje naszą miłość do Niej, nie zmarnujmy żadnej minuty na modlitwę, Msze św., adorację i sakrament pojednania.

3.    W poniedziałek z racji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Zmartwychwstanki, które opowiedzą o swoim posługiwaniu przy ul. Głogowskiej w Poznaniu oraz zwrócą się z prośba o wsparcie ofiarą ich klasztoru.

5.    Do nabycia w kościele i kancelarii parafialnej są opłatki wigilijne. Nie ma już wigilijnych świec Caritas.

6.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” wydanie specjalne, poświęcone Nawiedzeniu Obrazu M.B. Częstochowskiej, „Przewodnik Katolicki”, kalendarzyk ze spisem wszystkich parafii w Poznaniu w cenie 7 zł.

7.    Pan Eugeniusz wykonuje nadal prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej. Kto chciałby wesprzeć ofiarą te prace oraz wykonywany krzyż na cmentarz można to uczynić ofiarą do skarbony pod chórem lub na konto parafii z tytułem na utrzymanie cmentarza na Samotnej.

8.    Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę gospodarczą oraz złożone ofiary na kwiaty i dekoracje w kwocie 570 zł 86 gr.  

9.    Pod chórem do skrzyni można składać do końca roku 2021 szczoteczki i pastę do zębów w ramach akcji pomocy Afryce. Bóg zapłać.

10.                  Przypominamy o zachowaniu w kościele dla naszego wspólnego bezpieczeństwa zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

11.                  W tym tygodniu zmarli parafianie: Urszula Szafranek z ul. 28 czerwca 1956 r., Daniela Kaczmarek z ul. Zmartwychwstańców, Janusz Tomaszewski z ul. Fabrycznej, Ludwik Pawlak z ul. Traugutta oraz Zofia Scherz z ul. Traugutta

12.                  Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                        PROBOSZCZ