I niedziela adwentu, 28.11.2021 r.

I NIEDZIELA ADWENTU, 28.11.2021                                         

1.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Msze święte roratnie odprawiamy o godz. 6.00. dla dorosłych oraz o godz.17.00 dla dzieci i młodzieży w kaplicy. W Adwencie nie ma Mszy św. o godz. 7.00.  

2.    Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wtorek po roratach dla dzieci, o godz. 18.00. Prosimy o zabranie umowy na stroje komunijne.

3.    W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca. Zapraszamy w tych dniach do wspólnej modlitwy.

4.    W I Piątek miesiąca zapraszamy młodzież na Mszę św. o godz. 19.30. w kaplicy.

5.    W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00. odbędzie się spotkanie Żywego Różańca w sali portretowej.

6.    Otwarta jest księga intencji Mszy świętych na pierwsze półrocze 2022 r. Można również zamawiać intencje Mszy św. w grudniu na Mszach św. roratnich dla dzieci i młodzieży o godz.17.00. w kaplicy.

7.    Przypominamy, że w dniu 12 (niedziela) i 13 grudnia będziemy przeżywać w naszej parafii Nawiedzenie Kopii Cudownego Obraz M.B. Częstochowskiej. Nawiedzenie poprzedzą rekolekcje od 9 – 11 grudnia dla dorosłych oraz rekolekcje szkolne w dniach 9 - 10 grudnia dla dzieci i młodzieży, odprawimy również Nowennę do M.B. Częstochowskiej. Już dziś zapraszamy do duchowego przygotowania naszej wspólnoty parafialnej oraz dekoracji naszych okien i domów flagami i symbolami maryjnymi. W przyszłą sobotę i niedzielę będzie możliwość nabycia w naszym kościele różnego rodzaju dekoracji: obrazów, symboli religijnych czy flag.

8.    Do nabycia w kościele, kancelarii parafialnej oraz zakrystii są opłatki wigilijne oraz wigilijne świece Caritas – duże w cenie 18 zł – małe w cenie 9 zł.

9.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się „Przewodnik Katolicki”, nasz nowy biuletyn parafialny „Resurrexit”, kalendarzyk ze spisem wszystkich parafii w Poznaniu oraz miesięcznik o tematyce maryjnej TOTA TUA.

10.                  Pan Eugeniusz wykonuje nadal prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej. Kto chciałby wesprzeć ofiarą te prace oraz wykonywany krzyż na cmentarz można to uczynić ofiarą do skarbony pod chórem lub na konto parafii z tytułem na utrzymanie cmentarza na Samotnej.

11.                  Bóg Zapłać za złożone w minioną niedzielę ofiary do puszek na rzecz pomocy migrantom w kwocie 1207 zł 26 gr.

12.                  Pod chórem można składać do skarbony ofiary na kwiaty i dekoracje podczas Nawiedzenia Obrazu M. B. Częstochowskiej. Bóg Zapłać. 

13.                  Przypominamy o zachowaniu w kościele dla naszego wspólnego bezpieczeństwa zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

14.                  W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Romana Torzecka z ul. Pamiątkowa, Andrzej Urbański z ul. Kosińskiego i Renata Nowicka z ul. Madalińskiego

15.                  Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas Adwentu.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

PROBOSZCZ