UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA   

NIEDZIELA, 21.11.2021           

 1.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msze święte roratnie odprawiamy o godz.6.00. dla dorosłych oraz o godz.17.00 dla dzieci i młodzieży w kaplicy. W adwencie nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

2.    Z okazji dzisiejszej Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata życzymy Liturgicznej Służbie Ołtarza: lektorom, ministrantom i kandydatom gorliwości i wierności w służbie przy ołtarzu.

3.    Z okazji jutrzejszego wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej życzymy Chórowi Zmartwychwstanie, p. organiście Tomaszowi, Zespołowi Angelus oraz scholii Załoga Pana Boga by swoją grą i śpiewem nadal chwalili Pana Boga i ubogacali liturgię Mszy św. w naszym kościele.

4.    Otwarta jest księga intencji Mszy świętych na pierwsze półrocze 2022 r. Można również zamawiać intencje Mszy św. w grudniu na Mszach św. roratnich dla dzieci i młodzieży o godz.17.00. w kaplicy.

5.    Przypominamy, że w dniu 12 (niedziela) i 13 grudnia będziemy przeżywać w naszej parafii Nawiedzenie Kopii Cudownego Obraz M.B. Częstochowskiej. Nawiedzenie poprzedzą rekolekcje od 8 – 11 grudnia dla dorosłych oraz rekolekcje szkolne w dniach 9 - 10 grudnia dla dzieci i młodzieży, odprawimy również Nowennę do M.B. Częstochowskiej. Już dziś zapraszamy do duchowego przygotowania naszej wspólnoty parafialnej oraz dekoracji naszych okien i domów flagami i symbolami maryjnymi.     

6.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się „Przewodnik Katolicki” oraz miesięcznik o tematyce maryjnej TOTA TUA.

7.    Wspólnota ewangelizacyjna GALILEA zaprasza w dzisiejszą niedzielę na Msze św. o godz.15.00 w kaplicy.

8.    Również w dzisiejszą niedzielę o godz.15.00. WSPÓLNOTA BURE MIŚIE w naszym kościele uczestniczyć będzie we Mszy św.

9.    W związku z trudną sytuacją migrantów na granicy polsko – białoruskiej ks. abp. Stanisław Gądecki wystosował specjalny apel do wiernych w Polsce, aby dziś w niedzielę 21.11 przed kościołami zbierać ofiary na pomoc migrantom. Nasz parafialny Caritas będzie zbierał ofiary do puszek.

 Wypominki roczne za zmarłych rozpoczniemy odmawiać od 28 listopada (I niedziela Adwentu) na tablicy pod chórem można zobaczyć w które niedziele będą polecani modlitwie zmarli. Również na stronie internetowej naszej parafii.

10.                  Pan Eugeniusz wykonuje nadal prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej. Kto chciałby wesprzeć ofiarą te prace oraz wykonywany krzyż na cmentarz można to uczynić ofiarą do skarbony pod chórem lub na konto parafii z tytułem na utrzymanie cmentarza na Samotnej.

11.                  Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary oraz przekazywane na konto bankowe naszej parafii.

12.                  Przypominamy o zachowaniu w kościele dla naszego wspólnego bezpieczeństwa zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

13.                  W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Stanisława Lange z ul. Rolnej i Andrzej Matuszczak z ul. Hetmańskiej.

14.                  Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na najbliższy tydzień.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR
PROBOSZCZ