XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.11.2021      

                                                                   

1.    W dzisiejszą niedzielę o godz.12.30 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 95 Urodzin O. Lucjana Krawca CR. Polecamy modlitwie parafian czcigodnego Jubilata.

2.    W czwartek o godz.19.15. zapraszamy Radę Duszpasterską na spotkanie w sali portretowej.

3.    W piątek o godz.19.15. zapraszamy Radę Ekonomiczną na spotkanie w sali portretowej.

4.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się „Przewodnik Katolicki”.

5.    W przyszłą niedzielę Obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, podczas Mszy św. o godz. 12.30 swoje święto patronki św. Cecylii obchodzić będzie nasz parafialny CHÓR ZMARTWYCHWSTANIE. Podczas Mszy św. o 11.00 swoje przyrzeczenia odnowią ministranci i lektorzy. W imieniu sympatyków chóru zapraszamy do modlitwy w ich intencji.

6.    Wspólnota ewangelizacyjna GALILEA zaprasza w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz.15.00 do kaplicy.

7.    Również w przyszłą niedzielę o godz.15.00. WSPÓLNOTA BURE MIŚIE w naszym kościele uczestniczyć będzie we Mszy św.

8.    W tym tygodniu wspominamy w środę św. Elżbietę Węgierską, w czwartek bł. Karolinę Kózkównę, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.

9.    W związku z trudną sytuacją migrantów na granicy polsko – białoruskiej ks. abp. Stanisław Gądecki wystosował specjalny apel do wiernych w Polsce, aby w niedzielę 21 .11 przed kościołami zbierać ofiary na pomoc migrantom. Nasz parafialny Caritas będzie zbierał ofiary do puszek.

 Wypominki roczne za zmarłych rozpoczniemy odmawiać od 28 listopada (I niedziela Adwentu) na tablicy pod chórem można zobaczyć w które niedziele będą polecani modlitwie zmarli. Można jeszcze w kancelarii parafialnej składać wypominki roczne.

10.                  Pan Eugeniusz wykonuje nadal prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej. Kto chciałby wesprzeć ofiarą te prace oraz wykonywany krzyż na cmentarz można to uczynić ofiarą do skarbony pod chórem lub na konto parafii z tytułem na utrzymanie cmentarza na Samotnej.

11.                  Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na kolektę gospodarczą.

12.                  Przypominamy o zachowaniu w kościele dla naszego wspólnego bezpieczeństwa zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

13.                  Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na najbliższy tydzień.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                        PROBOSZCZ