XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 31.10.2021

Ch.                                                                                

1.    W dzisiejszą niedzielę o godz.18.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej

2.    W poniedziałek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przypominamy, że w tym dniu każdy katolik zobowiązany jest do uczestnictwa we Mszy świętej. Nabożeństwo na cmentarzu przy ul. Samotnej zostanie odprawione o godz. 15.00. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy. Za nawiedzenie cmentarza, będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmując Komunię św. i ofiarując modlitwę w intencji Ojca św. można uzyskać odpust zupełny za zmarłą osobę. Tak można uczynić każdego dnia od 1-8 listopada.

3.    We wtorek 2 listopada Obchodzimy Dzień Zaduszny. Msze św. zbiorowe za zmarłych będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. W tym dniu rozpoczynamy o godz. 18.00 modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach. Od wtorku do soboty wypominki o godz. 18.00 w niedzielę o godz. 18.30.

4.    Informujemy, że również 2 listopada (wtorek) o godz. 19.30 w salce od ul. Zmartwychwstańców rozpoczną się katechezy dla dorosłych, którzy pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania. Do tego sakramentu mogą się przygotować tylko te osoby, które nie żyją obecnie w związkach (to znaczy nie mieszkają razem) bez ślubu kościelnego.

5.    W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

6.    W I czwartek miesiąca zapraszamy Braci Zewnętrznych na Msze św. o godz.18.30 i spotkanie w sali portretowej.

7.    W I piątek miesiąca młodzież, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i młodzież oazową zapraszamy na Mszę św. o godz.19.30. w kaplicy.

W piątek o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza święta z okazji 85-lecia V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej. Serdecznie zapraszamy absolwentów do wspólnej modlitwy.

8.    Parafialny Caritas zebrał do puszek na pomoc dla biednych naszej parafii 692 zł i 50 gr. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9.    Na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz przy wyjściu bocznym wyłożone są kartki z wypominkami za zmarłych, na Msze zbiorowe za zmarłych w Dniu Zadusznym oraz wypominki roczne. Można je składać w kancelarii parafialnej lub po Mszach św. w zakrystii. Wypominki roczne prosimy składać w kancelarii parafialnej w dni urzędowania.

10.                  W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Joannę M. Jurkiewicz autorkę książki Zwiastunowi z Gór jest to książka wspomnienie spotkania z Papieżem Janem Pawłem II w Rzymie. Serdecznie zapraszamy już w sobotę po Mszy św. o godz.18.30 na spotkanie z p. Joanną oraz podczas Mszy świętych w sobotę i niedzielę.

11.                  Zapraszamy młodzież i dorosłych w wieku 18-35 lat do wspólnego wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Turynie w dniach 27 grudnia 2021 -2 stycznia 2022 r. Bliższe informacje u ks. Piotra.

12.                  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się „Przewodnik Katolicki”, kalendarzyk z wykazem poznańskich parafii w cenie 7 zł oraz książeczki z modlitwami za zmarłych w cenie 4,50 zł.

13.                  Bóg zapłać za złożone ofiary na dzisiejszą tacę oraz na konto bankowe parafii.

14.                  Pan Eugeniusz wykonuje prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej. Kto chciałby wesprzeć ofiarą te prace oraz wykonywany krzyż na cmentarz można to uczynić ofiarą do skarbony pod chórem lub na konto parafii z tytułem na utrzymanie cmentarza na Samotnej.

15.                  Przypominamy o zachowaniu w kościele zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

16.                  W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: Janina Maria Komorowska z ul. Hetmańskiej i Eleonora Maria Napierała z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                        PROBOSZCZ