XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.10.2021

 

Ch

 

                                XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.10.2021                                                     

 

1.    W miesiącu październiku zapraszamy do modlitwy różańcowej od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00 oraz wieczorem o godz.18.00. W niedzielę o godz.18.30. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz.17.30 w kaplicy od ul. Zmartwychwstańców. Serdecznie zapraszamy.

 

2.    W dzisiejszą niedzielę Parafialny Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc dla ubogich naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

3.    W czwartek 28 pażdziernika obchodzimy Święto świętych Szymona i Judy Tadeusza.

 

4.    Informujemy , że 2 listopada ( wtorek) o godz.19.30 w salce od ul. Zmartwychwstańców rozpoczną się katechezy dla dorosłych , którzy pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania. Do tego sakramentu mogą się przygotować tylko te osoby które nie żyją obecnie w związkach ( to znaczy nie mieszkają razem) bez ślubu kościelnego.

 

5.    Na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz przy wyjściu bocznym wyłożone są kartki z wypominkami za zmarłych , na Msze zbiorowe za zmarłych w Dniu Zadusznym oraz wypominki roczne. Można je składać w kancelarii parafialnej lub po Mszach św. w zakrystii. Przypominamy że na kartkach na Msze św. zbiorową należy wpisać godzinę Mszy św. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz. 7.00 : 8.00 : 9.30 : 17.00 oraz 18.30. Informujemy że wypominki za zmarłych będą w dniach 02 – 08. 2021r. Wypominki roczne prosimy składać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. 

 

6.    Już dziś informujemy parafian , że 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych  o godz.15.00. na cmentarzu przy. ul. Samotnej zostanie odprawione  nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7.    W czwartki w naszym kościele po Mszy św. o 18.30. odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwa do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

 

8.    Chór Zmartwychwstanie zaprasza chętnych do śpiewu. Próby chóru są w poniedziałki i piątki o godz.19.00 w salce od ul. Zmartwychwstańców.

 

9.    Zapraszamy młodzież i dorosłych w wieku 16-35 lat do wspólnego wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Turynie w dniach 27 grudnia 2021 – 2 stycznia 2022 r. Bliższe informacje u ks. Piotra

 

10.                      Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” , „Przewodnik Katolicki” , „Miłujcie Się” oraz kalendarzyk z wykazem wszystkich Poznańskich Parafii w cenie 7 zł. , książeczka z modlitwami za zmarłych w cenie 4,50 zł.

 

11.                      Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę  oraz na konto bankowe naszej parafii.

 

12.                      Pan Eugeniusz wykonuje prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej. Kto chciałby wesprzeć ofiarą te prace oraz przygotowywany krzyż na cmentarzu  można to uczynić ofiarą  do skarbony pod chórem lub na konto bankowe parafii z tytułem na utrzymanie cmentarza.

 

13.                      Przypominamy o zachowaniu w kościele zasad sanitarnych : dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

 

14.                      W ostatnim tygodniu zmarła parafianka : Anna Malińska z ul. Wybickiego  . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. 

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

PROBOSZCZ