XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.10.2021

 

                                                                                 

1.    W październiku zapraszamy do modlitwy różańcowej od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00 oraz wieczorem o godz.18.00. W niedzielę o godz.18.30. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz.17.30 w kaplicy od ul. Zmartwychwstańców. Serdecznie zapraszamy.

2.    W ubiegłą niedzielę na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zebrano 1724 zł i 13 gr. Bóg zapłać.

3.    W dzisiejszą niedzielę Wspólnota Ewangelizacyjna naszej parafii Galilea zaprasza na Msze św. uwielbienia o godz.15.00 w kaplicy.

4.    W poniedziałek 18 października obchodzimy święto św. Łukasza ewangelisty, patrona Służby Zdrowia, w tym dniu otoczmy modlitwą wszystkich pracowników Służby Zdrowia.

5.    W piątek 22 października obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.

6.    W tym tygodniu nie będzie spotkań młodzieży bierzmowanej kl. VII I VIII. Zapraszamy młodzież na spotkanie OAZY w piątek o godz.19.00.

7.    Rodzice Majeczki Rutkowskiej dziękują księżom oraz wspaniałym parafianom za pomoc finansową w ratowaniu zdrowia i życia córeczki. Zbiórka wyniosła 2107 zł 30gr. Za wszystko drodzy Państwo serdeczne Bóg zapłać: Rodzice Majeczki z rodzeństwem.

8.    Informujemy, że 2 listopada (wtorek) o godz.19.30 w salce od ul. Zmartwychwstańców rozpoczną się katechezy dla dorosłych, którzy pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania. Do tego sakramentu mogą się przygotować tylko te osoby, które nie żyją obecnie w związkach bez ślubu kościelnego.

9.    Na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz przy wyjściu bocznym wyłożone są kartki z wypominkami za zmarłych, na Msze zbiorowe za zmarłych w Dniu Zadusznym oraz wypominki roczne. Można je składać w kancelarii parafialnej lub po Mszach św. w zakrystii. Przypominamy, że na kartkach na Msze św. zbiorową należy wpisać godzinę Mszy św. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz. 7.00: 8.00: 9.30: 17.00 oraz 18.30. Informujemy, że wypominki za zmarłych będą w dniach 02 – 08. 2021 r. Wypominki roczne prosimy składać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. 

10.                  W czwartki w naszym kościele po Mszy św. o 18.30. odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja ta trwa do godz. 21.00. z racji pory jesiennej i zimowej na ten czas adoracja będzie do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

11.                  Chór Zmartwychwstanie zaprasza chętnych do śpiewu. Próby chóru są w poniedziałki i piątki o godz.19.00 w salce od ul. Zmartwychwstańców.

12.                  Zapraszamy młodzież i dorosłych w wieku 16-35 lat do wspólnego wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Turynie w dniach 27 grudnia 2021 – 2 stycznia 2022 r. Bliższe informacje u ks. Piotra

13.                  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie Się” oraz kalendarzyk z wykazem wszystkich Poznańskich Parafii w cenie 7 zł.

14.                  Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę oraz na konto bankowe naszej parafii.

15.                  Pan Eugeniusz rozpoczął prace porządkowe na cmentarzu. Kto chciałby wesprzeć ofiarą te prace można to uczynić do skarbony pod chórem lub na konto bankowe parafii z tytułem na utrzymanie cmentarza. Serdeczne Bóg Zapłać społeczności wiernych z Poznania - Świerczewa za zbiórkę ofiar w kwocie 840 zł na nowy Krzyż na Cmentarzu przy ul. Samotnej.

16.                  Przypominamy o zachowaniu w kościele zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

17.                  W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: Bolesław Kwaśniewski z ul. Traugutta, Genowefa Guzik z ul. Chłapowskiego i Janusz Modry z ul. 28 Czerwca 1956 r. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

Ks. Maciej Sasiak CR

     PROBOSZCZ