XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 10.10.2021     

Ch

                       

                                                   XXI DZIEŃ PAPIESKI

                                             

1.    W październiku zapraszamy do modlitwy różańcowej od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00 oraz wieczorem o godz.18.00. W niedzielę o godz.18.30. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz.17.30 w kaplicy od ul. Zmartwychwstańców. Serdecznie zapraszamy.

2.    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski. Tradycyjnie zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

3.    We wtorek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu.

4.    W przyszłą niedzielę 17 października Wspólnota Ewangelizacyjna naszej parafii Galilea zaprasza na Msze św. uwielbieniową o godz.15.00 w kaplicy.

5.    Na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz przy wyjściu bocznym wyłożone są kartki z wypominkami za zmarłych, na Msze zbiorowe za zmarłych w Dniu Zadusznym oraz wypominki roczne. Można je składać w kancelarii parafialnej lub po Mszach św. w zakrystii. Przypominamy, że na kartkach na Msze św. zbiorową należy wpisać godzinę Mszy św. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz. 7.00: 8.00: 9.30: 17.00 oraz 18.30. Informujemy, że wypominki za zmarłych będą w dniach 02 – 08. 2021 r. Wypominki roczne prosimy składać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. 

6.    W czwartek 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej w naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach.

7.    W czwartki w naszym kościele po Mszy św. o 18.30. odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja ta trwa do godz. 21.00. z racji pory jesiennej i zimowej na ten czas adoracja będzie do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

8.    Chór Zmartwychwstanie zaprasza chętnych do śpiewu. Próby chóru są w poniedziałki i piątki w salce od ul. Zmartwychwstańców.

9.    Informujemy parafian, że Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie miało miejsce w naszej parafii w niedzielę 12 grudnia 2021.

10.                  Zapraszamy młodzież i dorosłych w wieku 16-35 lat do wspólnego wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Turynie w dniach 27 grudnia 2021 – 2 stycznia 2022 r. Bliższe informacje u ks. Piotra

11.                  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie Się”.

12.                  Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę gospodarczą oraz na konto bankowe naszej parafii.

13.                  Pan Eugeniusz rozpoczął prace porządkowe na cmentarzu na ul. Samotnej, przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Kto chciałby wesprzeć ofiarą te prace można to uczynić do skarbony pod chórem lub na konto bankowe parafii z tytułem na utrzymanie cmentarza.

14.                  Przypominamy o zachowaniu w kościele zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

15.                  W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: Andrzej Jakubowski z ul. Kosińskiego i Krystyna Ptak z ul. Czwartaków. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                                  Proboszcz