XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.10.2021                              

Ch

1.    Rozpoczęliśmy miesiąc październik w którym odmawiamy różaniec. Zapraszamy do modlitwy różańcowej od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00 oraz wieczorem o godz.18.00. W niedzielę o godz.18.30. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz.17.30 w kaplicy dolnej od ul. Zmartwychwstańców. Serdecznie zapraszamy.

2.    W poniedziałek  wspominamy św. Franciszka z Asyżu , we wtorek św. Faustynę Kowalską w czwartek NMP Różańcowej.

3.    We wtorek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie uczniów kl. VII ,  kandydatów do bierzmowania.

4.    W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski . Tradycyjnie zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

5.    Na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz przy wyjściu bocznym wyłożone są kartki z wypominkami za zmarłych oraz na Msze zbiorowe za zmarłych w Dniu Zadusznym. Można je składać w kancelarii parafialnej lub po Mszach św. w zakrystii. Przypominamy że na kartkach na Msze św. zbiorową należy wpisać godzinę Mszy św. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz. 7.00 : 8.00 : 9.30 : 17.00 oraz 18.30.

6.    Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynia do której Parafialna Caritas prosi o składanie darów żywnościowych dla biednych parafian. Bóg Zapłać za złożone produkty.

7.    Informujemy parafian że Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie miało miejsce w naszej parafii w  niedzielę  12 grudnia 2021.

8.    Zapraszamy młodzież i dorosłych w wieku 16-35 lat do wspólnego wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Turynie w dniach 27 grudnia 2021 – 2 stycznia 2022 r. Bliższe informacje u ks. Piotra

9.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” , „Przewodnik Katolicki” , „Miłujcie Się”.

10.                  Bóg Zapłać za złożone dziś ofiary na tacę oraz na konto bankowe naszej parafii.

11.                  Pan Eugeniusz rozpoczął prace porządkowe na cmentarzu na ul. Samotnej , przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Kto chciałby wesprzeć ofiarą te prace można to uczynić do skarbony pod chórem lub na konto bankowe parafii z tytułem na cmentarz.

12.                  Przypominamy o zachowaniu w kościele zasad sanitarnych : dezynfekcji rąk i noszenia maseczki.

13.                  W ostatnim tygodniu zmarli parafianie : Tadeusz Lewandowski z ul. Pamiątkowej , Florian Okupniak z ul. Chłapowskiego , Danuta Urbańska z ul Umińskiego , Mieczysława Tyszkiewicz z ul. Rolnej , Stefania Rogacka z ul. Pamiątkowej oraz Bogdan Szcerygajło z ul . Chłapowskiego  . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                                  Proboszcz