XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.09.2021

 

1.    Przypominamy, że Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie miało miejsce w naszej parafii w niedzielę 12 grudnia 2021.

2.    W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do starszych i chorych. O godz. 19.30 w dolnej kaplicy zostanie odprawiona Msza święta dla dzieci i młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich młodych ludzi, zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania i młodzież oazową. W I piątek – po Mszy Św. o godz. 8:00 i 18:30 – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas każdej Mszy Św.

3.    W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne.

4.    W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o 18.30.

5.    Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki, na które można wpisywać wypominki. Można je składać w kancelarii lub po Mszach świętych.

6.    Zapraszamy młodzież i dorosłych w wieku 16-35 lat do wspólnego wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taizé w Turynie w dniach 27 grudnia – 2 stycznia. Szczegóły u ks. Piotra.

7.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8.    Przy wyjściu z kościoła można ofiarą wesprzeć naszą małą, półroczną parafiankę Maję Rutkowską, która urodziła się bez tętnicy płucnej i czeka ją kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Polećmy ją w naszej modlitwie i ofiarności.

9.    W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin Andrzej Rossa z ul. Traugutta. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. 

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                                                                                         Proboszcz