UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, 15.08.2021

 

 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, 15.08.2021

 

1.     Kancelaria parafialna od 1 lipca do końca sierpnia jest czynna w środy i piątki w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-17.30.

 

2.     W środę 11 sierpnia odbyła się kontrola konserwatora zabytków na cmentarzu na ul. Samotnej. Wynik kontroli jest pozytywny.

 

3.     W dzisiejszą niedzielę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas Mszy św. święcone są zioła i kwiaty.

 

4.     Również w dzisiejszą niedzielę nasze parafialne Caritas zbierać będzie po Mszach św. ofiary do puszek na Caritas Diecezji. Bóg Zapłać za złożone ofiary.

 

5.     W przyszłą niedzielę 22 sierpnia gościć będziemy O. Sławomira Więcka , werbistę ,od 28 lat jest misjonarzem w Botswanie. O. Sławomir głosić będzie słowo Boże i zwróci się z prośbą o ofiary do puszek na misje w Botswanie.

 

6.     Również w przyszłą niedzielę 22 sierpnia od godz. 7.30 do 14.00 w kancelarii parafialnej  będzie możliwość przyjęcia szczepionek przeciw COVID -19 . Johnson & Johnson oraz Pfizer. Chętnych zapraszamy do skorzystania ze szczepienia,

 

7.     We wtorek 17 sierpnia przypada wspomnienie św. Jacka , patrona ks. Jacka Krzekotowskiego CR , kapelana szpitala Jana Pawła . Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta podczas Mszy św. o godz.18.30.

 

8.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz Nowenny za wstawiennictwem Bogdana Jańskiego , założyciela Zgromadzenia Zmartwychwstańców , kandydata na ołtarze.

 

9.     Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na kolektę gospodarczą i składane na konto bankowe parafii.

 

10.                        Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

 

11.                       Przy ołtarzu św. Józefa można składać do skrzyni wyprawki szkolne dla dzieci z Domu Dziecka. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

 

12.                       W ostatnim tygodniu zmarł parafianin : Kazimierz Dyrdał z ul. Rolnej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. 

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz