XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.07.2021

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.07.2021

 

1.     Msza św. pogrzebowa ks. Ryszarda Bazylaka CR zostanie odprawiona w poniedziałek 26 lipca 2021.r. o godz.12.00. w naszym parafialnym kościele , wcześniej o godz.11.30. odmówiony zostanie różaniec. Uroczystości pogrzebowe w kaplicy cmentarnej na Junikowie o godz.14.30. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy za + ks. Ryszarda CR. Pod chórem można wpisać się na listę osób , które pragną udać się na cmentarz by wiedzieć jaki zamówić transport.

 

2.     Kancelaria parafialna od 1 lipca do końca sierpnia jest czynna w środy i piątki w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-17.30. w tym tygodniu w środę 28 lipca i piątek 30 lipca w kancelarii nie będzie obecny ks. Proboszcz.

 

3.     W Dzisiejszą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa , patrona kierowców i podróżujący na placu kościelnym święcimy samochody i inne pojazdy. Ofiary złożone podczas święcenia przeznaczone będą na zakup samochodów potrzebnych na misjach.

 

4.     Dobiegają końca prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. W lipcu p. Eugeniusz będzie tylko wykonywał drobne prace porządkowe przygotowujące do kontroli cmentarza, która będzie miała miejsce 11 sierpnia. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do obejrzenia filmiku ,wysłuchania wywiadu radiowego i zdjęć umieszczonych na Facebooku naszej parafii.

 

5.     Przypominamy, że otwarta jest księga z intencjami mszalnymi na drugie półrocze tego roku.

 

6.     Zachęcamy parafian do udziału w pielgrzymce-wycieczce śladami św. Jana Pawła II: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Beskidy oraz Bardejov i Levocza na Słowacji w terminie 11-19.09.2021 r. Program oraz tel. Kontaktowy znajduje się na informacjach w gablotach.

 

7.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz Nowenny za wstawiennictwem Bogdana Jańskiego , założyciela Zgromadzenia Zmartwychwstańców , kandydata na ołtarze.

 

8.     Bóg Zapłać p. Sławomirowi oraz Weronice i Marysi za prace porządkowe zieleni na placu kościelnym.

 

9.     Bóg zapłać za złożone dziś ofiary  i składane na konto bankowe parafii.

 

10.                        Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

 

11.                       Przy ołtarzu św. Józefa można składać do skrzyni wyprawki szkolne dla dzieci z Domu Dziecka. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

 

12.                       W ostatnim tygodniu zmarli parafianie : Czesław Kowalik z ul. Traugutta , Irena Pogorzelczyk z ul. Rolnej , Maria Nowakowska z ul. Langiewicza , Bogumiła Kania z ul. Prądzyńskiego w intencji + ks. Ryszarda Bazylaka CR  .Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz