XIV Niedziela Zwykła, 4.07.2021

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 4.07.2021 r.

1.    Od 1 lipca do końca sierpnia w tygodniu (od poniedziałku do soboty) Msze święte są odprawiane o godz. 8.00 i 18.30 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). W niedziele lipca i sierpnia Msze święte według dotychczasowego planu.

2.    Kancelaria parafialna od 1 lipca do końca sierpnia jest czynna w środy i piątki w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-17.30.

3.    6 lipca, we wtorek obchodzimy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. W tym dniu wyrusza 87 Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwach o pielgrzymach.

4.    Dobiegają końca prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. W lipcu p. Eugeniusz będzie tylko wykonywał drobne prace porządkowe przygotowujące do kontroli cmentarza, która będzie miała miejsce 11 sierpnia. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć umieszczonych na Facebooku naszej parafii.

5.    Przypominamy, że otwarta jest księga z intencjami mszalnymi na drugie półrocze tego roku.

6.    Zachęcamy parafian do udziału w pielgrzymce-wycieczce śladami św. Jana Pawła II: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Beskidy oraz Bardejov i Levocza na Słowacji w terminie 11-19.09.2021 r. Program oraz tel. Kontaktowy znajduje się na informacjach w gablotach.

7.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8.    Bóg zapłać za składane ofiary na kolektę i na konto bankowe parafii.

9.    Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

10.                    Bardzo prosimy aby nie zostawiać w kruchcie kościoła czasopism, książek i innych materiałów.

11.                    W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Emilia Strojna z ul. Dąbrówki, Eugeniusz Lewandowski z ul. Chłapowskiego, Zofia Thiem z ul. Hetmańskiej i Stanisław Michał Ludwiczak z ul. Saperskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz