XII Niedziela Zwykłą, 20.06.2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 20.06.2021 r.

1.    Od dzisiaj nie obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej.

2.    Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 12.30 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej.

3.    W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 w kaplicy zostanie odprawiona Msza święta wspólnoty ewangelizacyjnej Galilea. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału.

4.    Zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Dzisiaj nabożeństwo o 18.30.

5.    Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza – nową patenę do celebracji Eucharystii i dzieciom komunijnym za odnowienie zabytkowego kielicha mszalnego.

6.    W czwartek 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

7.    W piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkół na zakończenie roku szkolnego.

8.    Informuję parafian, że trwają prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. Jest to już ostatni tydzień prac porządkowych. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć umieszczonych na Facebooku naszej parafii.

9.    Dzisiaj po Mszach świętych młodzież oazowa zbiera ofiary do puszek na dofinansowanie ich wyjazdu na letnie rekolekcje oazowe do Mszany Górnej. Bóg zapłać za wsparcie tego wyjazdu. Jest jeszcze możliwość dołączenia się do grupy.

10.                    Przypominamy, że otwarta jest księga z intencjami mszalnymi na drugie półrocze tego roku.

11.                    Akademickie Koło Misjologiczne dziękuje za miłe przyjęcie w ubiegłą niedzielę przez duszpasterzy naszej parafii, a także parafianom za zainteresowanie tematem misji i złożone na ten cel ofiary. Bóg zapłać.

12.                    Zachęcamy parafian do udziału w pielgrzymce-wycieczce śladami św. Jana Pawła II: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Beskidy oraz Bardejov i Levocza na Słowacji w terminie 11-19.09.2021 r. Program oraz tel. Kontaktowy znajduje się na informacjach w gablotach.

13.                    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

14.                    Bóg zapłać za składane ofiary na dzisiejszą kolektę gospodarczą i na konto bankowe parafii.

15.                    Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

16.                    Bardzo prosimy aby nie zostawiać w kruchcie kościoła czasopism, książek i innych materiałów.

17.                    W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Janina Siankiewicz z ul. Fabrycznej, Grzegorz Bąkowski z ul. Wybickiego, Marcin Pondel i Mikołaj Bentkowski z ul. 28 czerwca 1956. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz