JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.06.2021 r.

 

1.    W dniu dzisiejszym chór „Zmartwychwstanie” z panią dyrygent Beatą przeżywają 98 rocznicę powstania. Z tej okazji życzymy, aby św. Cecylia wypraszała chórowi potrzebne łaski na kolejne lata ubogacania liturgii pięknym śpiewem w naszej parafialnej świątyni i w innych miejscach.

2.    W dzisiejszą niedzielę gościmy studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i zaangażowaniem w działalność misyjną kościoła. Po Mszach, za dobrowolną ofiarę będą rozprowadzają cegiełki misyjne, które wspierają ich projekty.

3.    Od przyszłej niedzieli nie obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej.

4.    Zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z różańcem fatimskim o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.    Zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała i Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać za liczny udział w procesjach eucharystycznych i Mszy świętej z uroczystymi nieszporami.

6.    W środę podczas mszy świętej wieczornej młodzież klas 8 rozpocznie triduum przed bierzmowaniem. Zapraszamy również rodziców. Bierzmowanie odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godz. 17.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. Biskup Grzegorz Balcerek. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży, by otwierali się na działanie Ducha Świętego.

7.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 9.30 będziemy się modlić za ofiary poznańskiego czerwca 1956 r. W imieniu „Solidarności” zapraszamy parafian do licznego udziału.

8.    Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.30 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. Prosimy parafian nie związanych z uroczystością o wybranie innej godziny Mszy świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców odbędzie się w sobotę o godz. 9.30.

W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w dolnej kaplicy zostanie odprawiona Msza święta w intencji wspólnoty Galilea, a po niej odbędzie się agapa w sali portretowej.

9.    Informuję parafian, że trwają prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć umieszczonych na Facebooku naszej parafii.

10.                    Młodzież oazową oraz przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w piątek na godz. 19.30. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci na wakacyjne rekolekcje oazowe w lipcu. Szczegóły na plakacie oraz u ks. Piotra i ks. Tomasza.

11.                    W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na dofinansowanie wyjazdu dzieci i młodzieży na letnie rekolekcje oazowe do Mszany Górnej. Bóg zapłać za wsparcie tego wyjazdu.

12.                    Przypominamy, że otwarta jest księga z intencjami mszalnymi na drugie półrocze tego roku.

13.                    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

14.                    Bóg zapłać za składane ofiary na dzisiejszą kolektę gospodarczą i na konto bankowe parafii.

15.                    Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

16.                    W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin Stanisław Zalisz z ul. Kosińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz