UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ, 30.05.2021 r.

1.    Dziś przezywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Niech wiara w jej obecność w naszym życiu umacnia nas każdego dnia na drogach naszej codzienności.

2.    Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych w tym miesiącu i środowych apelach przy grocie Matki Bożej.

3.    Od wtorku 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiane w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 18.30.

4.    W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Tegoroczna procesja, jak w roku ubiegłym, odbędzie się na placu kościelnym, gdzie będą ustawione 4 ołtarze: przy dzwonnicy, przy grocie Matki Bożej, przy kancelarii parafialnej i przy bocznym wejściu do kościoła od strony placu. Drogich parafian zapraszamy do udziału w tradycyjnej procesji. O godz. 16.00 będzie w kościele Msza święta, a po jej zakończeniu – około 16.40 – wyruszymy z procesją. W Boże Ciało Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.30. 11.00, 12.30, 16.00 i 19.00.

5.    W związku z procesją Bożego Ciała prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów oraz baldachimu. Wszystkich chętnych do niesienia sztandarów i feretronów ks. proboszcz prosi o kontakt po Mszach świętych. Bardzo prosimy chętnych mężczyzn i młodzież do pomocy w przygotowaniu ołtarzy w środę 2.VI. o godz. 19.00.

6.    Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, a szczególnie I-komunijne wraz z rodzicami do udziału w procesji Bożego Ciała.

7.    Dziś na Mszy św. o 19.00 modlimy się w intencji o. Tomasza Koperka CR z okazji 6 rocznicy jego święceń. Polecamy go naszej modlitwie.

8.    Informuję parafian, że trwają prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć umieszczonych na Facebooku naszej parafii.

9.    Zapraszamy na spotkania młodzież przygotowującą się do bierzmowania: klasy VIII w środę o godz. 20.00. Młodzież oazową zapraszamy w piątek na godz. 19.30. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci na wakacyjne rekolekcje oazowe w lipcu. Szczegóły na plakacie oraz u ks. Piotra i ks. Tomasza.

10.                    Serdecznie dziękujemy panom Arkadiuszowi, Sławomirowi, Michałowi i młodzieży naszej parafii za wykonane prace porządkowe na terenie kościoła. Panu Hieronimowi i Stanisławowi za wykonane prace oświetleniowe.

11.                    Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpanii (m.in. Fatima i Santiago de Compostela) od 10 do 17 listopada, którą organizują Zmartwychwstańcy z Gdańska. Szczegóły w gablotce, na stoliku przy wyjściu z kościoła i u ks. Piotra.

12.                    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

13.                    Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę gospodarczą i wpłaty na konto bankowe parafii.

14.                    Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

15.                    W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Róża Agata Dębek z ul. Wybickiego i Janusz Kazimierz Lisiak z ul. Roboczej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz