Zesłanie Ducha Świętego

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 23.05.2021 r.

1.    Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nasz chór parafialny „Zmartwychwstanie” obchodzi 98 rocznicę założenia. Składamy najserdeczniejsze życzenia Pani Dyrygent Beacie i chórzystom. Niech św. Cecylia wyprasza dla nich wiele łask, by nadal pięknym śpiewem ubogacali liturgię w naszym kościele.

2.    W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.30. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.    Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 18.30. W środy miesiąca maja zapraszamy do wspólnej modlitwy apelowej przy grocie o godz. 20.30. Również w środy wieczorna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie odprawiana przed Mszą świętą, razem z Litanią do Matki Bożej.

4.    Ks. Proboszcz Maciej Sasiak dziękuje kapłanom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Braciom Zewnętrznym, Chórowi „Zmartwychwstanie” oraz wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w ubiegłą niedzielę we Mszy świętej dziękczynnej z okazji jubileuszu 25-lecia kapłaństwa.

5.    Informuję parafian, że trwają prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć umieszczonych na Facebooku naszej parafii.

6.    We wtorek swoje rocznice święceń kapłańskich obchodzą: o. Marek Strzyżyński (33) oraz o. Tomasz Koperek (6). Będziemy modlić się za kapłanów na Mszy świętej: za o. Marka w czwartek o godz. 18.30, a za o. Tomasza w niedzielę o 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych kapłanów.

7.    Ze względu na stopniowe luzowanie obostrzeń, powracamy do spotkań grup parafialnych. Zapraszamy na spotkania młodzież przygotowującą się do bierzmowania: klasy VIII w środę o godz. 20.00. Młodzież oazową i młodzież bierzmowaną z klas VII zapraszamy w piątek na godz. 19.30. Wszystkie te spotkania odbędą się z zachowaniem zasad sanitarnych, a jeżeli będzie ładna pogoda to będą na świeżym powietrzu.

8.    Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpanii (m.in. Fatima i Santiago de Compostela) od 10 do 17 listopada, którą organizują Zmartwychwstańcy z Gdańska. Szczegóły w gablotce, na stoliku przy wyjściu z kościoła i u ks. Piotra.

9.    Wciąż zapraszamy młodzież i dzieci na wakacyjne rekolekcje oazowe w lipcu. Szczegóły na plakacie oraz u ks. Piotra i ks. Tomasza.

10.                    Dzisiaj o godz. 18.00 chór „Zmartwychwstanie” zaprasza na koncert maryjny z okazji Dnia Matki.

11.                    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

12.                    Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę gospodarczą i wpłaty na konto bankowe parafii.

13.                    Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

14.                    W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Lidia Gromek z ul. Hetmańskiej i Robert Kaźmierczak z ul. Fabrycznej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz